Ağız kokusu, kaybol!

Ağız kokusu, kaybol!

Endişe etmeden sohbet mi etmek istiyorsun? Buradaki kolay ipuçlarıyla ağız kokusundan kurtul!


Mükemmel bir nefes için sadece sakız yeterli değil. Ferah bir nefese sahip olmak için ağzını temiz tutmalısın. Olağanüstü bir nefes için gereken iyi alışkanlıklarla ilgili her şeyi bulabilirsin.

Diş ipi kullan, havan olsun

Dişlerini diş ipiyle en azından günde bir kere temizlemen için başka bir nedene mi ihtiyacın var? Günlük diş ipi kullanımı kötü kokuya neden olan berbat yemek artıklarını ve bakterileri temizleyerek ağız kokusunu engellemeye yardımcı olur. Diş ipi kullanımı ağız kokusundan kurtulmanın en kolay yollarından birisidir.

Alışkanlık edin

Diş ipi kullanımın sadece bir başlangıç. Ağız bakımı sadece günlük diş ipi kullanımıyla değil ayrıca günde iki kez dişlerini, dilini, diş etlerini ve damağını da fırçalamayla sağlanır. Eğer bunu bir rutine bağlamanı sağlayacaksa, süslü bir diş macunu ve diş fırçasına biraz fazla para harca. Ağız gargarası kullanmak kısa süreli ağız kokusunu giderir ancak bunu ekstra ferahlık için kullan - fırçalamak ve diş ipi kullanmak yerine değil.

Tükürük iyidir

Tükürüğün az olması, sevimsiz bir ağız kokusuna neden olan dişlerin üzerindeki bakteri plağına karşı ağzının daha duyarlı hale gelmesi anlamına gelir. Tükürük miktarını korumak için ağzının kuru kalmamasına dikkat et.


Ağzın en çok ne zaman kuru kalıyor? Sabah erken saatlerde (tükürük salgısı sen uyurken durur) ve aç ya da susuz olduğunda (vücudunun susuz kalması, yani sıvı kaybı ağız kuruluğuna neden olur). Bu yüzden güne iyi bir başlangıç yapmak için, sabah kalkar kalkmaz önce dişlerini fırçalamak ve sonrasında güzel, büyük bir bardak su içmek iyi gelebilir. Sonuçta asla aşık olduğun çocukla ne zaman yakın bir muhabbete gireceğini bilemezsin!


Ağız kokusuyla ilgili korkunç bir hikayen var mı? Bizimle Paylaş!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Bacaklarındaki tüyleri almana gerçekten gerek var mı?

Bacaklarındaki tüyleri alma vaktinin gelip gelmediğine kendin karar ver.

Devamını oku

Plajda da Havanı At

Mayo giymek sinir bozucu bir şey olabilir. Aşağıda kendini mayo ya da bikini içinde mükemmel hissedeceğin bazı yollar bulabilirsin.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

İçinde bir zorba mı yaşıyor?

Zorbalığa dur de ve iyiler çetesine katıl. Zorbalıkla mücadele etmenin yollarını öğrenmek istiyorsan bu siteyi incelemeye devam et!

Devamını oku