Ağız kokusu, kaybol!

Ağız kokusu, kaybol!

Endişe etmeden sohbet mi etmek istiyorsun? Buradaki kolay ipuçlarıyla ağız kokusundan kurtul!

 

Mükemmel bir nefes için sadece sakız yeterli değil. Ferah bir nefese sahip olmak için ağzını temiz tutmalısın. Olağanüstü bir nefes için gereken iyi alışkanlıklarla ilgili her şeyi bulabilirsin.

Diş ipi kullan, havan olsun

Dişlerini diş ipiyle en azından günde bir kere temizlemen için başka bir nedene mi ihtiyacın var? Günlük diş ipi kullanımı kötü kokuya neden olan berbat yemek artıklarını ve bakterileri temizleyerek ağız kokusunu engellemeye yardımcı olur. Diş ipi kullanımı ağız kokusundan kurtulmanın en kolay yollarından birisidir.

Alışkanlık edin

Diş ipi kullanımın sadece bir başlangıç. Ağız bakımı sadece günlük diş ipi kullanımıyla değil ayrıca günde iki kez dişlerini, dilini, diş etlerini ve damağını da fırçalamayla sağlanır. Eğer bunu bir rutine bağlamanı sağlayacaksa, süslü bir diş macunu ve diş fırçasına biraz fazla para harca. Ağız gargarası kullanmak kısa süreli ağız kokusunu giderir ancak bunu ekstra ferahlık için kullan - fırçalamak ve diş ipi kullanmak yerine değil.

Tükürük iyidir

Tükürüğün az olması, sevimsiz bir ağız kokusuna neden olan dişlerin üzerindeki bakteri plağına karşı ağzının daha duyarlı hale gelmesi anlamına gelir. Tükürük miktarını korumak için ağzının kuru kalmamasına dikkat et.

 

Ağzın en çok ne zaman kuru kalıyor? Sabah erken saatlerde (tükürük salgısı sen uyurken durur) ve aç ya da susuz olduğunda (vücudunun susuz kalması, yani sıvı kaybı ağız kuruluğuna neden olur). Bu yüzden güne iyi bir başlangıç yapmak için, sabah kalkar kalkmaz önce dişlerini fırçalamak ve sonrasında güzel, büyük bir bardak su içmek iyi gelebilir. Sonuçta asla aşık olduğun çocukla ne zaman yakın bir muhabbete gireceğini bilemezsin!

 

Ağız kokusuyla ilgili korkunç bir hikayen var mı? Bizimle Paylaş!

 

Ağız kokusu neden olur, bu yazıda öğren.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Dişlerini doğru fırçalıyor musun?

Muhteşem bir gülümseme tam da burada! Dişlerini nasıl fırçalaman gerektiğini keşfet.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Plajda da Havanı At

Mayo giymek sinir bozucu bir şey olabilir. Aşağıda kendini mayo ya da bikini modelleri içinde mükemmel hissedeceğin bazı yollar bulabilirsin.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Diş teli tedavisinde bazı yiyeceklerden uzak durman gerekebilir!

Diş teli tedavisinde hangi yiyeceklerden, neden uzak durmak gerekir. İşte bu konuda bilmen gereken her şey…

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

İlk Görüşte Aşk

Onu ilk defa gördün ve kalbin deli gibi çarpmaya başladı. Belki seni kalabalıkta o görmüştür. Kısacası, ilk görüşte aşk Peki şimdi ne olacak?

Devamını oku

İlk randevun için beş ipucu

Hoşlandığın çocukla ilk kez çıkacaksın. Birkaç konuda dikkatli davranarak bunun senin için tam bir başarı olmasını sağlayabilirsin.

Devamını oku