Ağız kokusu, kaybol!

Ağız kokusu, kaybol!

Endişe etmeden sohbet mi etmek istiyorsun? Buradaki kolay ipuçlarıyla ağız kokusundan kurtul!


Mükemmel bir nefes için sadece sakız yeterli değil. Ferah bir nefese sahip olmak için ağzını temiz tutmalısın. Olağanüstü bir nefes için gereken iyi alışkanlıklarla ilgili her şeyi bulabilirsin.

Diş ipi kullan, havan olsun

Dişlerini diş ipiyle en azından günde bir kere temizlemen için başka bir nedene mi ihtiyacın var? Günlük diş ipi kullanımı kötü kokuya neden olan berbat yemek artıklarını ve bakterileri temizleyerek ağız kokusunu engellemeye yardımcı olur. Diş ipi kullanımı ağız kokusundan kurtulmanın en kolay yollarından birisidir.

Alışkanlık edin

Diş ipi kullanımın sadece bir başlangıç. Ağız bakımı sadece günlük diş ipi kullanımıyla değil ayrıca günde iki kez dişlerini, dilini, diş etlerini ve damağını da fırçalamayla sağlanır. Eğer bunu bir rutine bağlamanı sağlayacaksa, süslü bir diş macunu ve diş fırçasına biraz fazla para harca. Ağız gargarası kullanmak kısa süreli ağız kokusunu giderir ancak bunu ekstra ferahlık için kullan - fırçalamak ve diş ipi kullanmak yerine değil.

Tükürük iyidir

Tükürüğün az olması, sevimsiz bir ağız kokusuna neden olan dişlerin üzerindeki bakteri plağına karşı ağzının daha duyarlı hale gelmesi anlamına gelir. Tükürük miktarını korumak için ağzının kuru kalmamasına dikkat et.


Ağzın en çok ne zaman kuru kalıyor? Sabah erken saatlerde (tükürük salgısı sen uyurken durur) ve aç ya da susuz olduğunda (vücudunun susuz kalması, yani sıvı kaybı ağız kuruluğuna neden olur). Bu yüzden güne iyi bir başlangıç yapmak için, sabah kalkar kalkmaz önce dişlerini fırçalamak ve sonrasında güzel, büyük bir bardak su içmek iyi gelebilir. Sonuçta asla aşık olduğun çocukla ne zaman yakın bir muhabbete gireceğini bilemezsin!


Ağız kokusuyla ilgili korkunç bir hikayen var mı? Bizimle Paylaş!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku

Diş teli hakkında bilmen gerekenler!

Diş doktorun sana diş teli kullanman lazım dedi ve sen kulaklarına inanamıyorsun. Ne olacak şimdi? Diş teli hakkında bilmen gerekenler işte burada…

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Sivilcelerden Korunmak için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Sivilceli bir ciltle mi uğraşıyorsun? Bu basit cilt bakımı rehberiyle daha kötüye gitmesinin önüne geç.

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku