Diş teliyle güzellik

Diş teliyle güzellik

Diş teli kullanman güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.


Senin yaşında birçok kız diş teli kullanıyor ve hiç de çirkinleşmiyorlar. Çünkü dişlerine ve diş tellerine gayet iyi bakıyorlar. Sen de dişlerine nasıl bakacağını öğrenebilirsin. Dişlerine bakmanın en iyi yöntemlerinden biri de her gün diş ipi kullanmak. Hele diş teli kullanırken bu o kadar önemli bir ayrıntı ki asla atlamamalısın. Çünkü dişlerinin yanı sıra diş telinin kıvrımlarında da birikebilir yemek artıkları. Biriken yemek artığı ise diş taşı ve çürüme tehlikesi getirir.


Diş teli takmaya başladıktan sonra ağız temizliği için ayırdığın vakit 2-3 kat artacak. Çünkü yalnızca dişlerini değil, diş tellerini de temizlemek zorunda kalacaksın. Kulağa kötü geldiğini biliyoruz. Ama endişelenme, zamanla alışacak ve diş telinden kurtulduğunda gösterdiğin sabır ve çaba için kendine saygı duyacaksın.


Diş ipi kullanmak göründüğü kadar kolay değildir, ama bazı püf noktalarını öğrenirsen işin çok kolaylaşır...


- Yapışkanlı ip kullan. Yapışkanlı olmayan ip ağzında kopup dişlerinin ya da diş tellerinin arasında sıkışabilir. Bu tür bir ipi her yerde bulabilirsin. Ayrıca diş telleri için özel yapılmış diş ipleri için eczanelere de bir uğra.


- Yeteri kadar kullan. Her bir diş ipi yaklaşık 45 cm kadar olmalı. Dikkatli kullan. Diş ipini dikkatli kullanmazsan, iki diş arasından geçirirken damaklarında kanamalara neden olabilirsin. Aynı yerden birkaç kez geçirmeyi de unutma.


- Diş ipini bütün dişlerinin arasından mutlaka geçir. Bir aşağı bir yukarı hareketlerle diş çevresinin tamamını temizle.


Diş teli kullanmanın en zor tarafı ne?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Aksesuarların nasıl olmalı?

Kullandığın aksesuarın kıyafetlerinle uyum sağlaması ve vücudunda daha hoş durması için bu taktiklere bir göz at!

Devamını oku

Tıraş bıçağıyla ilk tüy alma denemesi

İstenmeyen tüylerden kurtulmaya hazır mısın? İşte sana adım adım tıraş bıçağıyla tüy alma rehberi.

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

O koku da ne? Ağız kokusu!

Ağız kokusuna (ögh!) nelerin sebep olduğunu ve sonsuza dek nasıl kurtulabileceğini keşfet!

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku