Diş teliyle güzellik

Diş teliyle güzellik

Diş teli kullanman güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.


Senin yaşında birçok kız diş teli kullanıyor ve hiç de çirkinleşmiyorlar. Çünkü dişlerine ve diş tellerine gayet iyi bakıyorlar. Sen de dişlerine nasıl bakacağını öğrenebilirsin. Dişlerine bakmanın en iyi yöntemlerinden biri de her gün diş ipi kullanmak. Hele diş teli kullanırken bu o kadar önemli bir ayrıntı ki asla atlamamalısın. Çünkü dişlerinin yanı sıra diş telinin kıvrımlarında da birikebilir yemek artıkları. Biriken yemek artığı ise diş taşı ve çürüme tehlikesi getirir.


Diş teli takmaya başladıktan sonra ağız temizliği için ayırdığın vakit 2-3 kat artacak. Çünkü yalnızca dişlerini değil, diş tellerini de temizlemek zorunda kalacaksın. Kulağa kötü geldiğini biliyoruz. Ama endişelenme, zamanla alışacak ve diş telinden kurtulduğunda gösterdiğin sabır ve çaba için kendine saygı duyacaksın.


Diş ipi kullanmak göründüğü kadar kolay değildir, ama bazı püf noktalarını öğrenirsen işin çok kolaylaşır...


- Yapışkanlı ip kullan. Yapışkanlı olmayan ip ağzında kopup dişlerinin ya da diş tellerinin arasında sıkışabilir. Bu tür bir ipi her yerde bulabilirsin. Ayrıca diş telleri için özel yapılmış diş ipleri için eczanelere de bir uğra.


- Yeteri kadar kullan. Her bir diş ipi yaklaşık 45 cm kadar olmalı. Dikkatli kullan. Diş ipini dikkatli kullanmazsan, iki diş arasından geçirirken damaklarında kanamalara neden olabilirsin. Aynı yerden birkaç kez geçirmeyi de unutma.


- Diş ipini bütün dişlerinin arasından mutlaka geçir. Bir aşağı bir yukarı hareketlerle diş çevresinin tamamını temizle.


Diş teli kullanmanın en zor tarafı ne?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Plajda da Havanı At

Mayo giymek sinir bozucu bir şey olabilir. Aşağıda kendini mayo ya da bikini içinde mükemmel hissedeceğin bazı yollar bulabilirsin.

Devamını oku

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Epilatör kullanırken nelere dikkat etmeli?

Haftalarca tadını çıkarabileceğin ipeksi, yumuşak bir cilt istiyorsun ve bunun için epilasyon yapmaya karar verdin. Şimdi bu yazıyı okumanın tam zamanı…

Devamını oku

Braun ile #ÖzgürOl!

PMS de nesi?

Regl dönemini anlamak, aslında PMS’i anlamaktan geçiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

“İyilik bulaşıcıdır”

Bu posterle etrafında iyilik meltemleri estirebilirsin. Çoğalt ve uygun gördüğün yerlere yapıştır. Zorbalığa karşı mücadele ederken iyiliği yaygınlaştırmak için neler yapabileceğini bu sitedeki yazıları

Devamını oku