Diş teliyle güzellik

Diş teliyle güzellik

Diş teli tedavisi güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

 

Senin yaşında birçok kız diş teli tedavisi kullanıyor ve hiç de çirkinleşmiyorlar. Çünkü dişlerine ve diş tellerine gayet iyi bakıyorlar. Sen de dişlerine nasıl bakacağını öğrenebilirsin. Dişlerine bakmanın en iyi yöntemlerinden biri de her gün diş ipi kullanmak. Hele diş teli tedavisinde bu o kadar önemli bir ayrıntı ki asla atlamamalısın. Çünkü dişlerinin yanı sıra diş telinin kıvrımlarında da birikebilir yemek artıkları. Biriken yemek artığı ise diş taşı ve çürüme tehlikesi getirir.

 

Diş teli takmaya başladıktan sonra ağız temizliği için ayırdığın vakit 2-3 kat artacak. Çünkü yalnızca dişlerini değil, diş tellerini de temizlemek zorunda kalacaksın. Kulağa kötü geldiğini biliyoruz. Ama endişelenme, zamanla alışacak ve diş telinden kurtulduğunda gösterdiğin sabır ve çaba için kendine saygı duyacaksın.

 

Diş ipi kullanmak göründüğü kadar kolay değildir, ama bazı püf noktalarını öğrenirsen işin çok kolaylaşır...

 

- Yapışkanlı ip kullan. Yapışkanlı olmayan ip ağzında kopup dişlerinin ya da diş tellerinin arasında sıkışabilir. Bu tür bir ipi her yerde bulabilirsin. Ayrıca diş telleri için özel yapılmış diş ipleri için eczanelere de bir uğra.

 

- Yeteri kadar kullan. Her bir diş ipi yaklaşık 45 cm kadar olmalı. Dikkatli kullan. Diş ipini dikkatli kullanmazsan, iki diş arasından geçirirken damaklarında kanamalara neden olabilirsin. Aynı yerden birkaç kez geçirmeyi de unutma.

 

- Diş ipini bütün dişlerinin arasından mutlaka geçir. Bir aşağı bir yukarı hareketlerle diş çevresinin tamamını temizle.

 

Diş teli kullanmanın en zor tarafı ne?

 

Neden diş teli kullanmalı biliyor musun? Hemen keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Dişlerini doğru fırçalıyor musun?

Muhteşem bir gülümseme tam da burada! Dişlerini nasıl fırçalaman gerektiğini keşfet.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Aksesuarların nasıl olmalı?

Kullandığın aksesuar takıların kıyafetlerinle uyum sağlaması ve vücudunda daha hoş durması için bu taktiklere bir göz at!

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Neyi, nasıl giymelisin?

Mini şortlar, balon etekler en iyi nelerle kombinlenir, biliyor musun? Şık olmaya çalışırken rüküş duruma düşmek istemiyorsan, moda giyim taktiklerimizi kaçırma!

Devamını oku

Yaz aylarında genital hijyene daha fazla özen göster!

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, sıcak yaz günlerinde vajinal enfeksiyonlar ve hastalıkların arttığına dikkat çekiyor.

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ciltte hiç istemediğimiz 4 cilt problemi!

Cilt bakımında karşılaştığımız dört cilt problemini keşfet: siğil, ayak mantarı, kepek ve uçuk.

Devamını oku