Diş teliyle güzellik

Diş teliyle güzellik

Diş teli tedavisi güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

 

Senin yaşında birçok kız diş teli tedavisi kullanıyor ve hiç de çirkinleşmiyorlar. Çünkü dişlerine ve diş tellerine gayet iyi bakıyorlar. Sen de dişlerine nasıl bakacağını öğrenebilirsin. Dişlerine bakmanın en iyi yöntemlerinden biri de her gün diş ipi kullanmak. Hele diş teli tedavisinde bu o kadar önemli bir ayrıntı ki asla atlamamalısın. Çünkü dişlerinin yanı sıra diş telinin kıvrımlarında da birikebilir yemek artıkları. Biriken yemek artığı ise diş taşı ve çürüme tehlikesi getirir.

 

Diş teli takmaya başladıktan sonra ağız temizliği için ayırdığın vakit 2-3 kat artacak. Çünkü yalnızca dişlerini değil, diş tellerini de temizlemek zorunda kalacaksın. Kulağa kötü geldiğini biliyoruz. Ama endişelenme, zamanla alışacak ve diş telinden kurtulduğunda gösterdiğin sabır ve çaba için kendine saygı duyacaksın.

 

Diş ipi kullanmak göründüğü kadar kolay değildir, ama bazı püf noktalarını öğrenirsen işin çok kolaylaşır...

 

- Yapışkanlı ip kullan. Yapışkanlı olmayan ip ağzında kopup dişlerinin ya da diş tellerinin arasında sıkışabilir. Bu tür bir ipi her yerde bulabilirsin. Ayrıca diş telleri için özel yapılmış diş ipleri için eczanelere de bir uğra.

 

- Yeteri kadar kullan. Her bir diş ipi yaklaşık 45 cm kadar olmalı. Dikkatli kullan. Diş ipini dikkatli kullanmazsan, iki diş arasından geçirirken damaklarında kanamalara neden olabilirsin. Aynı yerden birkaç kez geçirmeyi de unutma.

 

- Diş ipini bütün dişlerinin arasından mutlaka geçir. Bir aşağı bir yukarı hareketlerle diş çevresinin tamamını temizle.

 

Diş teli kullanmanın en zor tarafı ne?

 

Neden diş teli kullanmalı biliyor musun? Hemen keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Koltukaltı Tüylerini Tıraş Ederken: 6 Pratik Bilgi

Tertemiz koltukaltları için bu 6 pratik bilgi sana yetecek.

Devamını oku

Diş tellerinden daha çabuk kurtulmanın yolları

Diş teli tedavisinde hangi yiyeceklerden uzak durmalısın, neden? Sana bu konuda bilmen gereken her şeyi söyleyeceğiz…

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Elektrikli tıraş aletleri

Tüylerden kurtulmak için bir yol da elektrikli tıraş aletleri. Elektrikli tıraş aletlerinin tıraş bıçaklarından ne farkı var? Nasıl çalıştıklarını keşfet.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Yaz tatili için eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku