Diş tellerini doğru fırçala

Diş tellerini doğru fırçala

Diş telleri dişlerde lekelenmeye ve çürüğe yol açar. Unut Bunu! Burada bundan nasıl kaçınabileceğinle ilgili bilgiler bulabilirsin.


Diş telleri kullanırken ağız temizliği eskisinden daha önemli hale gelir. Diş telleri arasında ince boşluklar olduğundan dolayı yemek artıkları ve diş üzerinde oluşan bakteriler buralara takılır. Diş telleri takılıyken ağzı temizlememek, köşeler ve şerit çevresinde diş minesi lekelenmesine ve diş çürüklerine neden olur. Ögh! Burada diş tellerini elinden gelenin en iyisini yaparak fırçalamanın yollarını bulabilirsin:

1. Dişlerini fırçalamaya hazırlan.

Tellerin elastik olan ve diğer çıkarılabilir parçalarını çıkar.

2. Diş tellerini temizle.

Telleri ve dişlerine tutturulan yerlerin etrafını temizlemek için diş fırçanı 45 derece açıyla kullan. Her bir teli ilk önce yukarıdan aşağıya doğru ve sonra aşağıdan yukarıya doğru fırçala. (Bütün bu diş plağının ve birikintilerin iyice temizlendiğinden emin ol ve üst ve alt dişlerinin tamamını fırçala).

3. Dişlerini fırçala.

Her biri dişi tek tek temizle. İlk olarak dişinin ve diş etinin birleştiği yere doğru 45 derece açıyla fırçayı yerleştir ve dairesel hareketlerle hafif bastırarak dişlerini fırçala. 10 saniye boyunca buna devam et. Aynı fırçalama yöntemiyle bütün iç ve dış taraftaki diş yüzeylerini ve fırçanın yönünü değiştirerek daha küçük olan ön dişlerine de ulaşarak temizle.

4. Günde bir kez diş tellerini ona uygun diş ipi kullanarak temizle.

Diş telleri gibi bir gereç kullanıldığında farklı bir diş ipi kullanılır. Dişçine bu diş ipini nasıl kullanacağını sor ya da ürün paketindeki kullanım detaylarına bak.

5. Ağzını çalkala ve dişlerini kontrol et.

Ağız suyuyla ağzını iyice çalkala, dişlerini ve diş tellerini ayna karşısında kontrol et. Hepsi parlayacak, ışıldayacak ve ağzını temiz hissedeceksin.


Ayrıca diş etlerinin ve dişlerinin sağlığını korumak için altı ayda bir diş hekimine görünmeyi ihmal etme.


Diş tellerinle ilgili komik bir hikayen var mı? Dök içini bize!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Aksesuarların nasıl olmalı?

Kullandığın aksesuarın kıyafetlerinle uyum sağlaması ve vücudunda daha hoş durması için bu taktiklere bir göz at!

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Eskiye Can Vermek

Kız kardeşinin o kıyafetine bayılıyordun ama bu 2 yıl önceydi. Şimdi artık o senin. Fakat modaya aykırı damgası yemeden bunları nasıl giyebilirsin ki?

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Yazlık eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku