Cızır cızır yanıyor! Güneş ışığı ve cilt sorunları

Cızır cızır yanıyor! Güneş ışığı ve cilt sorunları

Kızarıklıklardan, isiliklere kadar yazın karşılaştığın cilt sorunlarıyla başa çıkmanın kolay yolları.


Hava sıcak! Sıcak ve güneşli havalar yaz günlerini daha da eğlenceli hale getirirken, bu sıcaklık birçok ani rahatsızlığa da yol açabilir. Sivilcelerden, isiliklere kadar yazın yaygın olarak karşılaştığın cilt bakımı problemlerine karşı geliştirilen bu kürlerle cildini yaz boyunca temiz tut.

Sadece ufak bir sivilce

Sıcak ve nem cildini yağlandırabilir; yüzünde, göğsünde ve sırtında aknelere yol açabilir. Eğer ufak kızarıklıklar belirmeye başlarsa, cildini günde en çok iki sefer (bundan fazlası cildini tahriş edebilir) nazikçe salisilik asit suyuyla temizle. Ter de akneye yol açabilir, bu sebeple egzersiz sonrası duş almayı unutma.


Vücudun küçük kızarıklıklarla dolduysa ve bunlar kaşıntı ya da batma hissi yaratıyorsa, muhtemelen isilik oldun. Üzülme! Güneşin altından çekil ve kızarık bölgeye soğuk, ıslak bezler koy. Cildin soğur soğumaz isilikler de kaybolacaktır. Sonrasında uzun bir süre güneşten uzak kalmayı unutma.

Bikini kızarıklıkları

Bikini çizgin boyunca kızarıklıklar mı var? Bu kızarıklıklar tıraş edilen tüylerin derinin içine dönüp orada uzamaya devam etmesinden kaynaklanır. Bunlar gidene kadar tüylerini almayı bırak ve yaklaşık bir hafta içinde kaybolmazlarsa, bunları hidrokortizon kremi ile tedavi etmek için annenle konuş. Tüylerini alman sonucu oluşan kızarıklıkları önlemeye yardımcı olması için hiçbir zaman cildin kuruyken tüylerini alma ve nemlendirici şeritleri olan tıraş bıçaklarını kullanmayı dene.


Yaz aylarında bir sürü cilt sorunu mu yaşadın? Bunlarla nasıl başa çıktın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Havuz partisiyle serinle!

Havuz yok mu? Sorun değil! Bu havuz temalı parti fikirleri sulu da yapılır susuz da! Daha fazla parti fikri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Günlük tutmanın güzelliği

Günlük tutuyor musun? Havalı bir günlüğün olsun istiyorsan bu yazıyı dikkatle okumalısın.

Devamını oku