Tüm vücut cilt bakımı nasıl yapılır?

Tüm vücut cilt bakımı nasıl yapılır?

Bu çok uyarıcı bir his, cildinin temiz masaj yapılmış, nemlendirilmiş ve hoş kokular içinde olması... Her kız eğer bakımlı ise güzeldir…

 

Güneşin altında uzanıp yatıyor da olsan aktif bir şekilde hareket etmeyi de tercih etsen, kesin olan bir şey varsa o da terliyor olduğundur. Ve bu nedenle cildin daha fazla miktarda bakteriye maruz kalır. Zaten bunların ne yapabileceğini biliyorsun. Senin amacın bunları ortadan kaldırmak. Vücudunda bu türlü bir ucubenin dolaşmasına izin veremezsin.

Vücudun için bir şey yap!

Haftada bir günü serbest gün olarak belirle ve o gün en az bir saati cilt bakımı için kendine ayır. Her hafta cildin için yeni bir sürpriz hazırla. Saunaya gidip kendini 15 dakika sauna sıcaklığı ile sarmalayabilirsin. Bu türde bir banyo kapanmış olan gözenekleri açar ve buna ilaveten kan dolaşımını da iyileştirir. Belki de hoş kokulu bir banyoyu kendi sakin banyonda yapmayı tercih edebilirsin.

Veya ,soğuk ve sıcak suyu alternatif kullanarak bir duş alabilir ve bunu derinlemesine bir peeling seansı (derinin soyulması) ile birleştirebilirsin. Kullanımı ve etkilerini hesaba katmazsak, bunlar için gerekli malzemelerin alınması bile başlı başına bir zevktir. Cilt eğer iyice temizlenmiş ise en iyi şekilde verilen besleyici ürünleri emer. Ovalayarak temizledikten sonra, cilt balsamı veya yağı ile nemlendirerek cilt bakımını tamamlayabilirsin.

Yüzün için de bir şey yap!

Sevimli yüzünün hijyenik bakımını da hatırlaman gerek. Yüzündeki can sıkıcı kirlilikten kurtulmak için aşağıda belirtilen üç basamağı her gün uygulamak yeterli olacaktır.

Basamak Bir: Temizleme

Bir pamuk parçası üzerine bir miktar yüz temizleme sütü veya temizleme jeli uygula ve yüzünü bununla temizle. Kozmetik yüzünden tamamen temizlenene kadar durulamayı ihmal etme.

Basamak İki: Losyon sürme

Cildine uygun bir ürün seçtiğinden emin ol. Belki de normal veya kuru bir cilde sahipsin Fakat ergenlik yaşındaki gençlerin çoğunluğu karma cilt tipi denen bir kabus ile uğraşmak zorunda kalırlar. Bir pamuk parçası üzerine bir miktar tonik sür ve yüzünü bununla günde en az bir kere sil.

Basamak Üç: Nemlendirme

Yine tekrar ediyorum, Cildine uygun bir kozmetik ürün seçtiğinden emin ol. Buna ek olarak, güneş koruma faktörü yüksek bir krem seçmek ile ayrıca güneşten korunma da sağlamış olursun. Peki, hoş kokulu meyvemsi kremlere ne dersin?

 

Fakat bu kadarla kalmıyor! Bu sadece her gün yapılması gerekenin minimumu. Her hafta bir kere yüzüne bir maske uygulayabilirsin veya kendini terletebilirsin. Bunu yapabilmek için eczaneden aldığın kuru papatyaları kaynayan suya koy ve kafana bir örtü koyduktan sonra dikkatlice üzerine eğil. Buhar tıkanmış olan gözenekleri açacaktır. Evet, eğer sivilcelenmeye karşı bir eğilimin var ise, daha kesin yöntemler kullanman gerekebilir (sivilce jeli, kurutucu merhem, mat krem gibi)

Senin için bir şey daha:

Temizlik ve tazelik hissi ruhun için de iyidir. Bu nedenle en iyisi fiziksel ve ruhani durumunu en iyi hale getirmek için kendine hep iyi bak!

 

Pürüzsüz bir cilt için epilasyon ürünlerine de göz atmalısın!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku

Braun Silk-épil 7 Epilatör 7175 Islak ve Kuru

Braun Silk-épil 7 Epilatör 7175 Islak ve Kuru

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku