Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Önemli bir günde, güzelliğinle ilgili bir aksilik yaşamaktan daha kötüsü yoktur. Okulun ilk gününde ya da bir erkekle ilk randevunda, suratında çıkan bir sivilce ya da saçlarınla yaşadığın bir sorun, yatak odana kaçıp saklanma isteği uyandırabilir. Kaçırdığın fırsatlara üzülmek yerine kontrolü ele al! Güzellikle ilgili aksiliklerle başa çıkıp o kötü günü harika bir güne çevirmenin yollarını açıklıyoruz.

Nereden Geldi Bu Sivilce!

Yarın büyük gün — ve tabi— yüzünde kocaman bir sivilce çıktı. İlk önce ellerini ve yüzünü yıka. Sivilceyi yumuşatmak için üzerine ılık kompres yap. İnce bir iğne al. Onu alkolle dezenfekte et. Sivilcenin üzerine iğneyi hafifçe bastırarak içinin boşalmasını sağla. Üzerine kanamayı önleyici krem sür ve sakın sivilcenle oynama!

Kötü Saç, Git Başımdan!

Merak etme — kötü saçlarla hepimiz mücadele ediyoruz. Saçların en kabarık günlerinden birini yaşıyorsa ve kesinlikle söz dinlemiyorsa, basitçe topuz yapmayı dene. Önce fazla tepede olmayan bir atkuyruğu yap. Ama yüzünü çerçeveleyecek şekilde birkaç tutamı serbest bırak. Sonra atkuyruğunu nazikçe döndürerek topuz yap. Yine birkaç tutam saçı serbest bırak. Ardından topuzu tokayla sağlam bir şekilde tuttur. Artık saçların yüzünün önüne düşmüyor ve kafanı meşgul etmiyor. Üstelik harika görünüyorlar!

Kıyafet Savaşları

Hazırlanıp evden çıkmaya çalışıyorsun ama bir terslik var. İşte günü kurtarmana yarayacak birkaç basit öneri:

  • Kıyafetlerinin üzeri tüylerle mi kaplanmış? Kedin ceketinin üzerinde uyumuşsa ihtiyacın olan tek şey bir tüy toplama fırçası. Hem acelen var hem de tüy toplama fırçan yok mu? İşaret parmağınla orta parmağına yapışkanlı bant sar. Yapışkanlı yüzleri dışarı baksın. Sonra parmaklarını kıyafetinin üzerinde gezdirerek tüyleri temizle.
  • Saçların biraz yağlanmış mı? Kafana az miktarda bebek pudrası dök. Başını öne eğ ve parmaklarını nazikçe saçlarının arasından geçir. Bebek pudrası saçlarındaki yağı emecek ve buklelerinin çok daha canlı görünmelerini sağlayacaktır.
  • Maskeleme bandı, eğer dikmeye zamanın yoksa, söz dinlemeyen pantolon paçalarını hizaya sokmak için harika bir araçtır.
  • Saçların feci halde elektriklenmiş mi? Saçlarının arasında, kurutma makinesi mendili gezdir.

Güzelliğinle ilgili yaşadığın en utanç verici aksilik neydi?

 

Sivilce tedavisinde yapılması ve yapılmaması gerekenleri yazımızda keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

farmasi ücretsiz üyelik

10.08.2020

FarmasiGirisi.Net Farmasi Ücretsiz Üyelik, Farmasi Üyelik, Farmasi Üye Ol Farmasi Ücretsiz Üyelik Başvurusunda Bulunup Farmasi Ailesine Sende Katılabilirsin.Farmasi Ücretsiz Üye Ol up %75 varan indirimlerden yararlanabiliyor 275tl değerindeki başlangıç paketlerini 69tl sahip olabiliyorsunuz.Üstelik her yapmış olduğunuz siparişlerde birçok hediyeye sahip olabiliyorsunuz.Her Ay güncellenen 1. ay 2. ay ve 3. ay ürünlerinle beraber 275 teşvik puan ve 500 tl teşvik puanları ile birlikte bir çok ürün

Farmasi Üyelik

Hande 30.05.2020

Bende güzelliğimi farmasi ürünlerinden alıyorum inanılmaz ürünleri var ve çokda uygun üstelik ücretsiz üye olup %75 indirimli ürünlerden yararlanıyorsun birde 265 tl yerine 65tl gelen müthiş ürünler var www.farmasibasvur.net ücretsiz hemen basvur sende bu indirimli ürünlerden yararlan..

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Kendi Kendine Dudak Peelingi Yapma Rehberi

Yumuşacık bir gülümsemeye sahip olmanın en iyi yolu dudak peelingi yapmaktır. Neyse ki dudaklar için peeling malzemesi yapmak oldukça kolaydır!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Bu Düğümü Kim Çözer?

Saçların berbat durumda! Birbirine dolanmış saçlarla başa çıkmak için bazı ipuçları.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku