Sağlıklı bir yaz ışıltısı kazan

Sağlıklı bir yaz ışıltısı kazan

Tahriş etmeden ışıltılı ve bronz bir cilde nasıl kavuşursun?

 

Hepimiz o yaz ışıltısına sahip olmayı severiz. Bu hatta daha bizi sağlıklı gösterir ve hissettirir. Gerçekler öyle değil. Cildin güneşten yanmış gibi görünmese de, şimdi çok fazla güneş ışınına maruz kalmak ileride ciddi cilt problemlerine yol açabilir. O bronzlaştırıcı kremlerin, bronz görünüşün iyi ve kötü taraflarını bu yazıda bulabilirsin.

 

“Bu konuları şimdiden dert etmem gerekir mi? Hala çok gencim.”

Çocuklukta yaşanan tek bir kötü güneş yanığı bile ileride cilt kanseri olma ihtimalini artırır. Açık tenli olanlarımız en yüksek risk taşıyanlardanız ama koyu tenlilerin de korunmaya ihtiyacı var!

“Solaryum yatakları doğrudan güneşe maruz kalmaya göre daha iyi değil mi?”

Hiçbir şekilde! Solaryum yataklarının cilt için bir zararının olmadığı tamamen bir efsane. Onlar da güneş gibi aynı cilde zarar veren ultraviyole ışınlar üretiyor.

“Solgun cilt rengimden gerçekten nefret ediyorum! Bronzlaşmanın güvenli bir yolu yok mu?”

Bronz bir tene sahip olmak için güneşsiz nemlendirici ya da bronzlaştırıcı kremler kullan. Bunlar güneşin altında pişmekten her halükarda çok daha güvenlidir, bunun yanında benzer (ve daha hızlı) sonuçlara ulaşırsın. Tüm vücudunun bronzlaşmasını istiyorsan bazı solaryumlarda sprey-bronzlaştırıcı kabinler bulunabiliyor.

“Şapka ve güneş gözlüğü takıyor olsam da güneş kremine ihtiyacım var mı?”

Siperli şapkalar ve UV ışınlarını engelleyen gözlüklerle koyu ya da parlak renkli kıyafetler kısmen koruma sağlar. Yine de, güneş kremini atlama. 15 ya da daha yüksek derece güneş koruma faktörlü (SPF) suya dayanıklı cilt bakım ürünlerini tercih et. Dışarı çıkmadan yarım saat önce kalın bir tabaka krem sür; her iki saatte bir ya da yüzdükten sonra ve terleyince tekrarla. Kulakların, boynun ve ayakların gibi kolay unutulacak bölgeleri kremlemeyi unutma!

“Sadece bir ağacın ya da şemsiyenin altında otursam olmaz mı? Gölgeyi severim.”

Bebekler için özel olarak üretilen güneş koruma kremlerini dene. Göz yakmazlar ve diğer cilt bakım ürünleri kadar ağır değildir ama onlar kadar etkilidir.


Yapabileceğimizin en iyisini denedik ama güneş yanıkları hala oluyor. En kötü güneş yanığı hikayeni ve bununla nasıl başa çıktığını (ve bunun tekrar olmasının önüne nasıl geçtiğini!) anlat bize.

 

Güneş ışınları ve cilt sorunları ile ilgili şu yazımızı da mutlaka oku.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

BRONZLAŞAYIM DERKEN DİKKAT

ikişekerlianne 12.01.2018

Öncelikle güneşe direk mazruz kalmamalıyız cildimiz hassas ise daha dikkat etmeliyız ozellıkle yazın açık tenliysek şapka,gözlük,cildimizi güneşten koruyan güneş kremi sürmeden evden çıkmamalıyız., Birgün denize gittik bençı açıktenliyim ve benimde güneşkremim 50faktör ama orada faktör güneş kremi bulabildim mecbur aldım.marka vermiyorum bildiğiniz kıpkırmızı oldum .hastaneye gidip .dereceden yanık kremi kullandım ve 15 gun guneşe çıkmam yasaklandı.yüzümde leke kalacak diye çok korkmuştum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Havuz partisiyle serinle!

Havuz yok mu? Sorun değil! Bu havuz temalı parti fikirleri sulu da yapılır susuz da! Daha fazla parti fikri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et! Havuz partisi fikirleri içinse yazının devamını

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku