Sağlıklı bir yaz ışıltısı kazan

Sağlıklı bir yaz ışıltısı kazan

Tahriş etmeden ışıltılı ve bronz bir cilde nasıl kavuşursun?


Hepimiz o yaz ışıltısına sahip olmayı severiz. Bu hatta daha bizi sağlıklı gösterir ve hissettirir. Gerçekler öyle değil. Cildin güneşten yanmış gibi görünmese de, şimdi çok fazla güneş ışınına maruz kalmak ileride ciddi cilt problemlerine yol açabilir. O bronz görünüşün iyi ve kötü taraflarını bu yazıda bulabilirsin.

“Bu konuları şimdiden dert etmem gerekir mi? Hala çok gencim.” 

Çocuklukta yaşanan tek bir kötü güneş yanığı bile ileride cilt kanseri olma ihtimalini artırır. Açık tenli olanlarımız en yüksek risk taşıyanlardanız ama koyu tenlilerin de korunmaya ihtiyacı var!

“Solaryum yatakları doğrudan güneşe maruz kalmaya göre daha iyi değil mi?”

Hiçbir şekilde! Solaryum yataklarının cilt için bir zararının olmadığı tamamen bir efsane. Onlar da güneş gibi aynı cilde zarar veren ultraviyole ışınlar üretiyor. 

“Solgun cilt rengimden gerçekten nefret ediyorum! Bronzlaşmanın güvenli bir yolu yok mu?”

Bronz bir tene sahip olmak için güneşsiz nemlendirici ya da bronzlaştırıcı kullan. Bunlar güneşin altında pişmekten her halükarda çok daha güvenlidir, bunun yanında benzer (ve daha hızlı) sonuçlara ulaşırsın. Tüm vücudunun bronzlaşmasını istiyorsan bazı solaryumlarda sprey-bronzlaştırıcı kabinler bulunabiliyor. 

“Şapka ve güneş gözlüğü takıyor olsam da güneş kremine ihtiyacım var mı?” 

Siperli şapkalar ve UV ışınlarını engelleyen gözlüklerle koyu ya da parlak renkli kıyafetler kısmen koruma sağlar. Yine de, güneş kremini atlama. 15 ya da daha yüksek derece güneş koruma faktörlü (SPF) suya dayanıklı cilt bakım ürünlerini tercih et. Dışarı çıkmadan yarım saat önce kalın bir tabaka krem sür; her iki saatte bir ya da yüzdükten sonra ve terleyince tekrarla. Kulakların, boynun ve ayakların gibi kolay unutulacak bölgeleri kremlemeyi unutma!

“Sadece bir ağacın ya da şemsiyenin altında otursam olmaz mı? Gölgeyi severim.”

Bebekler için özel olarak üretilen güneş koruma kremlerini dene. Göz yakmazlar ve diğer cilt bakım ürünleri kadar ağır değildir ama onlar kadar etkilidir.


Yapabileceğimizin en iyisini denedik ama güneş yanıkları hala oluyor. En kötü güneş yanığı hikayeni ve bununla nasıl başa çıktığını (ve bunun tekrar olmasının önüne nasıl geçtiğini!) anlat bize.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

BRONZLAŞAYIM DERKEN DİKKAT

ikişekerlianne 12.01.2018

Öncelikle güneşe direk mazruz kalmamalıyız cildimiz hassas ise daha dikkat etmeliyız ozellıkle yazın açık tenliysek şapka,gözlük,cildimizi güneşten koruyan güneş kremi sürmeden evden çıkmamalıyız., Birgün denize gittik bençı açıktenliyim ve benimde güneşkremim 50faktör ama orada faktör güneş kremi bulabildim mecbur aldım.marka vermiyorum bildiğiniz kıpkırmızı oldum .hastaneye gidip .dereceden yanık kremi kullandım ve 15 gun guneşe çıkmam yasaklandı.yüzümde leke kalacak diye çok korkmuştum.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku

Havuz partisiyle serinle!

Havuz yok mu? Sorun değil! Bu havuz temalı parti fikirleri sulu da yapılır susuz da! Daha fazla parti fikri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku

Günlük tutmanın güzelliği

Günlük tutuyor musun? Havalı bir günlüğün olsun istiyorsan bu yazıyı dikkatle okumalısın.

Devamını oku