Yeni gözlük çerçeveleriyle yüzünü yenile

Yeni gözlük çerçeveleriyle yüzünü yenile

Öyle bir gözlük çerçevesi seç ki, yüz hatlarının bütün güzelliği ortaya çıksın. Gözlüklerin sana ne kadar yakıştığına kendin bile inanamayacaksın.


Gözlük kullanman mı gerekiyor? Her ne kadar gözlüklerin güzelliğine gölge düşüreceğini düşünüyorsan bile, doğru çerçeveyle hem tarzını hem güzelliğini daha da görünür hale getirebilirsin. Üstelik, artık etrafı daha iyi görebileceksin. İster ilk gözlüğünü seçiyor, ister bir dolu gözlüğe yenisini ekliyor ol, aşağıdaki tavsiyeler sana çerçeve seçerken doğru yolu gösterecek.


  • Yeni gözlük alırken, saçını hep kullandığın şekilde yap ve en sevdiğin gömleği giy. Bu sana, yüzüne ve yüzünle gözlükler arasındaki ilişkinin gündelik hayatta nasıl görüneceğine odaklanma şansı tanır.

  • Tek başına karar verme, gözlük seçerken mutlaka yanında biri olsun. Ebeveynlerin sana bu konuda uzmanlık bilgisi sunabilir ama yanında bir de arkadaşın olması iyidir. Ayrıca iyi bir satıcının tecrübesi de vazgeçilebilecek gibi değildir. Sonuçta bu onun işi ve seçenekler konusunda en iyi bilgiye sahip olan da yine o.

  • Seçtiğiniz çerçevenin yüzünün şekliyle uyumlu olması gerekir. Eğer köşeli bir yüzün varsa, oval ya da badem şeklinde bir gözlük almalısın, böylece hatların yumuşar. Eğer oval bir yüze sahipsen, bu defa köşeli bir çerçeve almalısın ki yüz hatların dengelensin. Çerçevenin, yüzündeki en geniş bölgeden daha geniş olmaması gerekir.

  • Çerçevenin üst kısmı, kaşlarınla aynı hizada olmalı. Aşağı yukarı benzer bir açıya sahip olmalılar kaşlarınla. Eğer çerçeve kaşlarının altında kalırsa, sürekli şaşırmış gibi bir yüz ifaden olur, yukarıda kalırsa, bu defa da öfkeli görünürsün.

  • Çerçevenin göz yuvalarına tam oturduğundan emin ol, ayrıca her iki camın tam merkezine bakıyor olmalısın taktığında. Çerçeve burnunu sıkıştırıp iz bırakmamalı ya da aksine gereğinden fazla geniş olmamalı ki kayıp aşağıya düşmesin.

  • Peki ya renk? Mesele renklere geldiğinde cilt rengini göz önünde bulundurmalısın. Tenini tamamlayacak bir ton seç. Bunun için de cilt renginin farkında olmalısın. Eğer gözaltında yeşilimsi gölgeler varsa, sıcak tonda bir tenin var demektir, eğer bu bölgede renk daha çok maviye çalıyorsa soğuk bir tona sahip olduğun anlamına gelir. Kahverengi tonlar sıcak ten rengi için birebirdir, ayrıca metal ya da turkuaz gibi parlak renkler de seçebilirsin. Soğuk ten rengi için ise griler, gümüş ve daha pastel renkler iyi gider.


Gözlük almak için yeterince zaman ayırdığından emin ol, bu şekilde kendine en uygun çerçeveyi bul. Giydiğin her şeyle uyumlu olması önemli, çünkü ancak bu şekilde en az birkaç yıl kullanabilirsin gözlüklerini. Eğer bu tavsiyeleri takip edersen, kendine en uygun gözlük çerçevesini bulman çok kolaylaşacak. Sonra da etrafta dolaşıp güzelliğine yapılan iltifatları kabul etmeye bak…


İlk gözlüklerin sana ne hissettirdi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Braun Silk-épil 5 Epilatör 5185 Young Beauty

Braun Silk-épil 5 Epilatör 5185 Young Beauty

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Günlük tutmanın güzelliği

Günlük tutuyor musun? Havalı bir günlüğün olsun istiyorsan bu yazıyı dikkatle okumalısın.

Devamını oku