Çatlak dudaklarını iyileştir

Çatlak dudaklarını iyileştir

Aşağıda dudaklarını nemlendirmek için uygulayabileceğin 10 öneri bulunuyor, en zorlu kış koşullarında bile işine yarayacaklar.


Soğuk hava tüm bedenini kötü şeklinde etkileyebilir. Yüzün kurur, saçların kurur, ellerin kurur, ayak derin sertleşir, özellikle genç kızlarda dudaklar çatlar. Kimse kendisini kupkuru hissetmek istemez. Hele çatlak dudaklarla dolaşmak, hepimiz için kabul edilemeyecek bir şeydir ve mümkün olan en hızlı şekilde durumu düzeltmek isteriz. Tıpkı ellerimiz gibi, dudaklarımız da rüzgardan ve havadaki nemden kötü etkilenir. Ama başa çıkmak hiç de zor değildir bu durumla. İşte sana dudaklarındaki çatlakları gidermenin yolu.


1. Nereye gidersen git dudaklarına aromasız bir dudak nemlendirici ve güneş kremi sür. Vazelin ya da aloe vera jeli dudaklarını nemli tutmanın en iyi yoludur. Üstelik kuruyup çatlamalarını da önlerler. Lanolin, her türlü yağ, mesela karite yağı ve vitaminler de dudak dokunu yumuşatırlar.


2. Gün içinde yeterince su içtiğinden emin ol.


3. Dışarıya çıktığında başını iyi koru ve kendini sıcak tutarak rüzgardan uzak durmaya çalış.


4. Eğer ruj süreceksen, nemlendirici içerdiğinden emin ol. Mat renkte rujlar dudaklarını kurutur. Böyle bir ruj kullanmadan önce dudak nemlendirici ya da vazelin kullan.


5. Dudaklarını yumuşak ve nemli tutmak istiyorsan, henüz çatlayıp kanamaya başlamadan önce şu yöntemi uygulayabilirsin. Önce bir miktar vazelin sür, ardından yumuşak bir diş fırçasıyla ve dairesel hareketlerle masaj yaparak fırçala dudaklarını. Ardından bir peçeteyle kurula.


6. Aromalı dudak parlatıcılardan uzak dur. Güzel kokuyor olabilirler ama dudaklarını çabucak kuruturlar.


7. Doğal içeriğe sahip bir dudak nemlendirici kullan. Saf meyve yağları ve balmumu içerenler en iyi seçenekler. Ayrıca Hindistan cevizi yağı da dudaklarına çok iyi bakar.


8. Cildini kurutan her şeyden uzak dur. Uzun banyolar, parfümlü sabunlar, alkol içeren temizleyiciler cildini ve dudaklarını kurutur.


Bu önerileri denedikten sonra hangisinin en çok işe yaradığını bize anlatır mısın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Yaz için kolay saç modelleri

Yaza da fazla zaman kalmadı değil mi? Saçların hazır mı? İşte sana birkaç yazlık saç modeli fikri.

Devamını oku

Küçük partilerle her güne bir eğlence

İşte sana bir anda ortaya atıp günü eğlenceye büründürebileceğiniz beş parti önerisi. Parti düzenlemek hakkında daha fazla bilgi ve öneri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et.

Devamını oku

Kabul et! Seni gülümsetecek 7 eğlenceli bilgi

Tüm dünyada anlaşılması en kolay yüz ifadesi nedir? Elbette ki tatlı bir “gülümseme”

Devamını oku