Beş adımda daha az leke

Beş adımda daha az leke

Sivilcelerinle başın dertte mi? Sivilceler nasıl geçer? Onları kontrol altına almak istiyorsan bu yazıyı oku.

 

Sivilceler nasıl geçer? Ardında bıraktığı lekelerden nasıl kurtulabileceğini biliyor musun?Sivilcelere bir anda yakalanmış ve ne yapacağını şaşırmış olabilirsin, işte sana onlardan sağlıklı bir şekilde kurtulmanın en kestirme yolları.

Birinci adım: Yüzünü yıka

Yüzünü sert bir sabunla değil yumuşak bir temizleyiciyle yıkamalısın, hem de her sabah ve her gece. Cildinizi temiz tutmak, sivilcelerden daha onlar ortalarda görünmeye başlamadan kurtulmanın en kestirme yolu. Eline ya da bir parça yumuşak kumaşa biraz temizleyici al ve cildini hırpalamadan yüzüne uygula. Aman dikkat gözlerine kaçmasın. Sonra da güzelce durula ve ardından da temiz bir havluyla yüzünü kurula. Kullandığın kumaşı ve havluyu sık sık yıkamalısın, aksi halde bakterileri tekrar tekrar yüzüne bulaştırmış olursun.

İkinci adım: Ev yapımı bir formül

Yüzünde yalnızca birkaç sivilce varsa, sağlık dükkanlarında ya da aktarlarda bulabileceğin çay ağacı yağı ya da diş macunu kullanarak sorununu çözebilirsin. Bir kaç damla yağ ya da macunu sivilcenin üzerine hafifçe sür ve gece boyunca orada kalmasını sağla. Eğer cildin hassassa bu tür formüllerden uzak dur.

Üçüncü adım: Eczanenin yolunu tut

Sivilcelerin inatçı mı çıktı? Eczanenin yolunu tutmanın zamanı, sivilceye karşı bir krem bul. İçinde hidrojen peroksit ya da salisilik asit bulunan bir ürün seç. Bu her iki element de anti bakteriyel özellik taşırlar. Paketin üzerini iyice okuyup, tam söylendiği gibi yüzüne uygula.

Dördüncü adım: Makyajı ağırdan al

Makyaj bazı ciltlerde sivilceleri artırabilir, kozmetik ürünler de benzer bir etkiye sahip olabilir. Eğer ille de makyaj yapman gerekiyorsa, yağsız, su bazlı ürünler tercih et ve uyumadan önce yüzünü mutlaka iyice temizle. Ayrıca ellerini ve saçlarını yüzünden uzak dur, çünkü her ikisi de yüzüne gereksiz yağ bulaşmasına neden olur. Biraz da sabırlı ol.

Beşinci adım: Cilt doktoruna görün

Sivilceler nasıl geçer sorusuna her cevabı denedin ve sorunun çözülmedi, hala bir sürü sivilce çıkıp duruyor yüzünde. Annen ya da babanla konuşup sana bir cilt doktoru ayarlamalarını sağla. Cilt doktorlarının görevi, cildini test edip seni sorunlarından kurtarmaktır. Bunun için etkili ilaçlar önerir ve sana ne yapman gerektiğini söylerler. Sabırlı olur ve sana söylenenleri dikkatlice uygularsan kısa zamanda sivilcelere elveda diyebilirsin.


Sivilce konusunda seni en çok utandıran öykünü anlatmak ister misin? Hadi ama, yaz bize!

 

Yeni başlayanlar için makyaj sırlarına göz at!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku

Braun Satin Hair 7 SensoCare Saç Düzleştirici

Braun Satin Hair 7 SensoCare Saç Düzleştirici

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku