Beş adımda daha az leke

Beş adımda daha az leke

Sivilcelerinle başın dertte mi? Onları kontrol altına almak istiyorsan bu yazıyı oku.


Sivilcelerden ve arkalarında bıraktıkları lekelerden nasıl kurtulabileceğini biliyor musun? Sivilcelere bir anda yakalanmış ve ne yapacağını şaşırmış olabilirsin, işte sana onlardan sağlıklı bir şekilde kurtulmanın en kestirme yolları.

Birinci adım: Yüzünü yıka

Yüzünü sert bir sabunla değil yumuşak bir temizleyiciyle yıkamalısın, hem de her sabah ve her gece. Cildinizi temiz tutmak, sivilcelerden daha onlar ortalarda görünmeye başlamadan kurtulmanın en kestirme yolu. Eline ya da bir parça yumuşak kumaşa biraz temizleyici al ve cildini hırpalamadan yüzüne uygula. Aman dikkat gözlerine kaçmasın. Sonra da güzelce durula ve ardından da temiz bir havluyla yüzünü kurula. Kullandığın kumaşı ve havluyu sık sık yıkamalısın, aksi halde bakterileri tekrar tekrar yüzüne bulaştırmış olursun.

İkinci adım: Ev yapımı bir formül

Yüzünde yalnızca birkaç sivilce varsa, sağlık dükkanlarında ya da aktarlarda bulabileceğin çay ağacı yağı ya da diş macunu kullanarak sorununu çözebilirsin. Bir kaç damla yağ ya da macunu sivilcenin üzerine hafifçe sür ve gece boyunca orada kalmasını sağla. Eğer cildin hassassa bu tür formüllerden uzak dur.

Üçüncü adım: Eczanenin yolunu tut

Sivilcelerin inatçı mı çıktı? Eczanenin yolunu tutmanın zamanı, sivilceye karşı bir krem bul. İçinde hidrojen peroksit ya da salisilik asit bulunan bir ürün seç. Bu her iki element de anti bakteriyel özellik taşırlar. Paketin üzerini iyice okuyup, tam söylendiği gibi yüzüne uygula.

Dördüncü adım: Makyajı ağırdan al

Makyaj bazı ciltlerde sivilceleri artırabilir, kozmetik ürünler de benzer bir etkiye sahip olabilir. Eğer ille de makyaj yapman gerekiyorsa, yağsız, su bazlı ürünler tercih et ve uyumadan önce yüzünü mutlaka iyice temizle. Ayrıca ellerini ve saçlarını yüzünden uzak dur, çünkü her ikisi de yüzüne gereksiz yağ bulaşmasına neden olur. Biraz da sabırlı ol.

Beşinci adım: Cilt doktoruna görün

Her şeyi denedin ve sorunun çözülmedi, hala bir sürü sivilce çıkıp duruyor yüzünde. Annen ya da babanla konuşup sana bir cilt doktoru ayarlamalarını sağla. Cilt doktorlarının görevi, cildini test edip seni sorunlarından kurtarmaktır. Bunun için etkili ilaçlar önerir ve sana ne yapman gerektiğini söylerler. Sabırlı olur ve sana söylenenleri dikkatlice uygularsan kısa zamanda sivilcelere elveda diyebilirsin.


Sivilce konusunda seni en çok utandıran öykünü anlatmak ister misin? Hadi ama, yaz bize!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Günlük tutmanın güzelliği

Günlük tutuyor musun? Havalı bir günlüğün olsun istiyorsan bu yazıyı dikkatle okumalısın.

Devamını oku