Evde Yaptığın Manikürü Kusursuz Hale Getir

Evde Yaptığın Manikürü Kusursuz Hale Getir

Manikür yapmanın inceliklerini öğrenerek bir servet harcamadan yaratıcılığını konuştur.

 

Başarmaya Hazır Ol. Başlamadan önce, malzemelerini toplayıp bir masaya ya da rahat, düz bir zemine diz. Nelere ihtiyacın olacak? Bir kap sabunlu su, aseton, pamuk, törpü, kütikül kremi, tırnak makası, nemlendirici ve en önemlisi, baş döndüren renklerde ojeler. Oturduğun sandalyenin altına gazete kâğıdı ya da eski bir havlu sermeyi unutma – halıdaki oje lekesini annene açıklamak zorunda kalmak istemezsin.

 

Parmaklarını Hazırla. Eski ojeni tamamen sil (bunu ellerini ıslatmadan önce yapman gerekir). Unutma, en iyi manikür tertemiz ellerle başlar.

 

Pürüzsüz Tırnaklar. Ellerini, ılık, sabunlu suda beklettikten sonra kurula. Törpüyle tırnaklarındaki sert köşeleri ya da çıkıntıları yok et çünkü oje sürerken sana sorun çıkarmalarını istemezsin.

 

Şekil Ver. Tırnaklarını törpüledikten sonra ellerine nemlendirici krem sür. Tırnak köklerine yağlı krem sürmen, tırnak yataklarını dibe doğru itmeni kolaylaştıracaktır. Fazlalıkları tırnak makasıyla kesebilirsin ama eğer bu konuda uzman değilsen kütiküllere dokunma, yoksa canın acıyabilir. Daha sonra tırnaklarını törpüleyerek mükemmel bir şekil ver. Kısa tırnaklara küt şekil yakışır. Tırnakların uzunsa, daha zarif bir görünüm için yuvarlak törpüle.

 

Tırnak Bazı. Tırnak bazı manikürün en önemli parçasıdır, o yüzden bu adımı atlama! Tırnak bazı, hangi renk oje sürersen sürer, ojenin tırnağında pürüzsüzce kaymasını sağlar. İncecik bir tabaka yeterli olacaktır, o yüzden aşırıya kaçma.

 

Çift Kat. Oje rengini seçtikten sonra (kısa tırnaklarda koyu renk ojeler güzel durur), hızlı ve hafif darbelerle ojeyi iki kat sür. İkinci katı sürmeden önce ilk katın kurumasını bekle (bu gerçekten önemli bir ayrıntı).

 

Kapanışı Yapabilirsin. En son adım, parlatıcı sürmektir. Parlatıcı ojeyi korur ve ışıltılı görünmesini sağlar. Aynı zamanda, ojeni değiştirmeye karar verene kadar, tırnaklarının kırılmasını önler.

Photo Credit: Nicole Kucera/Getty Images

 

Gerçek hayatının Instagram'da göründüğü kadar havalı olması için ne yapabilirsin? Yazımızı okumakla işe başla.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

Devamını oku

Vintage giyim alışverişinin nasıl yapılır?

Vintage giyim alışverişi bir hazine avına benzer. O muhteşem ve eşi benzeri olmayan parçayı almanın yollarını öğren.

Devamını oku

Yaz için kolay saç modelleri

Yaza da fazla zaman kalmadı değil mi? Saçların hazır mı? İşte sana yazlık saç modelleri fikirleri.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!