Makyaj yaparken eğlen

Makyaj yaparken eğlen

Nereden başlamak gerektiğini bilmiyor musun? İşte sana hem havalı hem güzel görünmeni sağlayacak makyaj malzemeleri önerileri ve makyaj ipuçları.

 

Kız olmanın, arkadaşlıklar ve elbiselerden sonraki en güzel tarafı herhalde makyaj yaparak eğlenme şansı tanımasıdır. Fakat hem eğlenceli hem de güzel görünmeni sağlayacak bir makyaj tarzı yaratırken biraz zorlanabilirsin. İşte sana, makyaj yaparken kendini güvende hissetmeni sağlayacak birkaç öneri…

Nereye gideceğine karar ver

Makyaj malzemelerini alabileceğin her yer -eczaneler, süpermarketler ve kozmetik dükkanları- kimi dezavantajlara ve avantajlara sahiptir. Kimi süpermarketlerde ve kozmetik dükkanlarında çok sayıda makyaj malzemesi, birçok alternatifleriyle birlikte raflara yerleştirilmiştir, kendi seçimlerini yapabilirsin. Ama kimi, biraz daha özel kozmetik dükkanlarında sana rehberlik edecek bir satış elemanı da bulunur, onların yardımıyla farklı makyaj türleri ve gereken makyaj malzemeleri hakkında bilgi alabilirsin. Makyaj alışverişi yaparken en iyisi annene ya da bu konuları bilen bir yetişkin kadına danışmaktır. Bu şekilde kendini daha güvende hissedersin. Bir de malzemeleri test ederken, tek kullanımlık test ürünü kullanmayı tercih etmelisin. Pompalı ya da spreyli ürünleri denemekten çekinme, ancak pek çok kişinin kullanabileceği şekilde açık ürünleri üzerinde deneme.

Yardım iste

Eğer hala kendinden emin değilsen bir satış elemanıyla konuş. Sana ihtiyaç duyabileceğin ürünleri ve onları nasıl kullanacağını gösterecektir. Ayrıca makyaj trendlerini ve en çok satan ürünleri de ondan rahatlıkla öğrenebilirsin. Satış elemanı son zamanlarda indirime girmiş ürünleri, bu ürünlerin avantajlarını ve dezavantajlarını da söyler sana. Dahası cilt bakımı, hijyen vb. konularda da çeşitli tavsiyelerde bulunabilir.


Kozmetik dükkanından alışveriş yapmak için mümkün olduğu kadar sakin saatleri tercih et, böylece satış elemanıyla dilediğin kadar konuşabilirsin. Önce göz teması kur ve neye ihtiyacın olduğunu hiç çekinmeden anlat. Bu arada cildinle ilgili bilmesi gerekenleri de söyle. Bütçeni söylemekten de çekinme ki, sana satın alabileceğin doğru ürünü söylesin. Eğer bütçen yeterli değilse, şimdilik bu ürünü almayacağını ifade etmekten de sakın utanma.

Temel ürünlerle başla

Eğer makyaj yapmaya yeni başladıysan, en temel ürünleri edinerek işe başlamalısın. Daha sonra makyaj tarzını geliştirirken gereken ürünleri alabilirsin. Makyaj malzemeleri alırken mümkün olduğu kadar tasarruflu davran, unutma 12 çeşit far almana gerek yok, çünkü yalnız bir ya da ikisini kullanacaksın, gerisi ziyan olacak.


İşte başlangıç için edinmen gereken makyaj malzemeleri:

 

- Dudak parlatıcı

 

- Mascara

 

- Rimel

 

- Eyeliner

 

- Far

 

- Fondöten ya da nemlendiricili pudra

 

- Allık

 

Makyaj yapmak ve nasıl görüneceğine karar vermek eğlenceli bir süreç. En eğlenceli tarafı da her zaman yüzünü yıkayıp baştan başlama şansın olması. Mesele makyaj yaptığında kendini hem iyi hem güzel hissetmen çok önemli. Bu şekilde en güzel gülümsemene, güzel bir makyaj eşlik edebilir.

Hiç makyaj malzemesi alışverişi yaptın mı? Nasıl bir deneyimdi?

 

Makyaj bakım sırları için buradaki yazımız da sana ilham verebilir!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

Vücut Piercingi: Bilmen Gereken 6 Şey

Piercing yaptırmayı mı düşünüyorsun? Yaptırmadan önce bilmen gereken bazı şeyler!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku