Makyaj yaparken eğlen

Makyaj yaparken eğlen

Nereden başlamak gerektiğini bilmiyor musun? İşte sana hem havalı hem güzel görünmeni sağlayacak makyaj önerileri.


Kız olmanın, arkadaşlıklar ve elbiselerden sonraki en güzel tarafı herhalde makyaj yaparak eğlenme şansı tanımasıdır. Fakat hem eğlenceli hem de güzel görünmeni sağlayacak bir makyaj tarzı yaratırken biraz zorlanabilirsin. İşte sana, makyaj yaparken kendini güvende hissetmeni sağlayacak birkaç öneri…

Nereye gideceğine karar ver

Makyaj malzemelerini alabileceğin her yer -eczaneler, süpermarketler ve kozmetik dükkanları- kimi dezavantajlara ve avantajlara sahiptir. Kimi süpermarketlerde ve kozmetik dükkanlarında çok sayıda makyaj malzemesi, birçok alternatifleriyle birlikte raflara yerleştirilmiştir, kendi seçimlerini yapabilirsin. Ama kimi, biraz daha özel kozmetik dükkanlarında sana rehberlik edecek bir satış elemanı da bulunur, onların yardımıyla farklı makyaj türleri ve gereken malzemeler hakkında bilgi alabilirsin. Makyaj alışverişi yaparken en iyisi annene ya da bu konuları bilen bir yetişkin kadına danışmaktır. Bu şekilde kendini daha güvende hissedersin. Bir de malzemeleri test ederken, tek kullanımlık test ürünü kullanmayı tercih etmelisin. Pompalı ya da spreyli ürünleri denemekten çekinme, ancak pek çok kişinin kullanabileceği şekilde açık ürünleri üzerinde deneme.

Yardım iste

Eğer hala kendinden emin değilsen bir satış elemanıyla konuş. Sana ihtiyaç duyabileceğin ürünleri ve onları nasıl kullanacağını gösterecektir. Ayrıca makyaj trendlerini ve en çok satan ürünleri de ondan rahatlıkla öğrenebilirsin. Satış elemanı son zamanlarda indirime girmiş ürünleri, bu ürünlerin avantajlarını ve dezavantajlarını da söyler sana. Dahası cilt bakımı, hijyen vb. konularda da çeşitli tavsiyelerde bulunabilir.


Kozmetik dükkanından alışveriş yapmak için mümkün olduğu kadar sakin saatleri tercih et, böylece satış elemanıyla dilediğin kadar konuşabilirsin. Önce göz teması kur ve neye ihtiyacın olduğunu hiç çekinmeden anlat. Bu arada cildinle ilgili bilmesi gerekenleri de söyle. Bütçeni söylemekten de çekinme ki, sana satın alabileceğin doğru ürünü söylesin. Eğer bütçen yeterli değilse, şimdilik bu ürünü almayacağını ifade etmekten de sakın utanma.

Temel ürünlerle başla

Eğer makyaj yapmaya yeni başladıysan, en temel ürünleri edinerek işe başlamalısın. Daha sonra makyaj tarzını geliştirirken gereken ürünleri alabilirsin. Makyaj malzemeleri alırken mümkün olduğu kadar tasarruflu davran, unutma 12 çeşit far almana gerek yok, çünkü yalnız bir ya da ikisini kullanacaksın, gerisi ziyan olacak.


İşte başlangıç için edinmen gereken makyaj malzemeleri:


- Dudak parlatıcı


- Mascara


- Rimel


- Eyeliner


- Far


- Fondöten ya da nemlendiricili pudra


- Allık


Makyaj yapmak ve nasıl görüneceğine karar vermek eğlenceli bir süreç. En eğlenceli tarafı da her zaman yüzünü yıkayıp baştan başlama şansın olması. Mesele makyaj yaptığında kendini hem iyi hem güzel hissetmen çok önemli. Bu şekilde en güzel gülümsemene, güzel bir makyaj eşlik edebilir.


Hiç makyaj malzemesi alışverişi yaptın mı? Nasıl bir deneyimdi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

“Sen kimsin?”

Kimse etrafında zorbaların olmasını istemez. Arkadaşlarımızla huzurlu günler geçirmeyi tercih ederiz. Bu posterle zorbalara ve zorbalığa karşı tavrını gösterebilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web

Devamını oku