Makyaj Yapmak İçin İzin Almak

Makyaj Yapmak İçin İzin Almak

Makyaj yapmak büyük bir adımdır. Bunu iyi yapabileceğini ailene kanıtlayabilirsin!

 

Makyaj yapmaya başlamak için artık yeterince büyüdüğünü düşünüyorsun ama annenle baban emin değiller mi? Göz kalemiyle hafif bir göz makyajı yapmanın, biraz ruj ve fondöten sürmenin ne kötü yanı olabilir ki? Hem zaten makyajda aşırıya kaçmamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Makyaj ürünlerini ne zaman ve ne kadar kullanacağını bildiğini ailene ispatlamalısın.

Başlangıç İçin Hafif Bir Dudak Parlatıcısı

Dudak parlatıcısı, annen ve babana, küçük kızlarının makyaj yapmak istediğini göstermen için mükemmel başlangıç yapabileceğin makyaj malzemeleri arasındadır. Dudaklara pırıltılı, hafif ve doğal bir görünüm verir. Şeffaf parlatıcı ya da hafif renkli bir parlatıcı seç. Ten rengin açıksa pembe veya şeftali tonlarını sür. Buğday tenlilere moka ya da bal rengi dudak parlatıcılar uygundur. Esmer tenlilerdeyse şeffaf ya da bronz tonlar harika durur.

Asla Fondöten Kutusuna Düşmüş Gibi Görünmemelisin!

Senin yaşında cilt tonunu eşitleyici fondötene kesinlikle ihtiyacın yok. Ama ara sıra bir sivilce çıkarsa, onu saklamak için kapatıcı kullanmana ailen de bir şey demez. İşte kapatıcı fondöten kullanmanın püf noktaları: Önce sivilceyi pamuk yardımıyla dezenfekte et – sivilceni patlatma! Sonra doğal ten rengine yakın renkte kapatıcıdan, az miktarda parmağının ucuyla alıp kapatmak istediğin bölgenin ortasından dışa doğru hafifçe dağıt. Biraz kurumasını bekledikten sonra, kapatıcının üzerine kulak çubuğuyla hafifçe pudra sür.

Küçük Bir Makyaj Partisi Ver!

Kibar ve sade günlük makyaj örneklerine bakmak için birkaç dergiye göz gezdir ve makyaj yapma partisi verip arkadaşlarını davet et. Arkadaşlarınla beraber makyaj yaparken birbirinize mikrop bulaştırmamak için temiz malzemeler ve fırçalar kullanın. Göz farı veya rujlarınızı paylaşırken kulak temizleme çubuğu kullanabilirsiniz. Bazı yerlerde kullan-at rimel fırçaları bile satılıyor. Hatta parti hediyesi olarak birbirinize küçük boy rimeller verebilirsiniz. Bu rimellerin mor veya yeşil renkte olanları bile var.

Sadece Özel Günlerde Makyajı Bir Tık Artır

Dansa veya partiye katılacağın zamanlarda biraz daha yaratıcı bir makyaj yapma iznini belkiailenden alabilirsin. Özel günler için şimdilik dumanlı göz makyajı yapmak iyi bir başlangıç olur. Orta koyulukta göz farını fırçayla kirpik çizgisinden göz kapağına doğru dağıt. Daha koyu renk göz farını da kirpiklerden hafifçe yukarı doğru karıştırarak dağıt – ama kaş bölgesine kadar çıkma. Ailenden makyaj yapma izni almakta zorlanıyor musun?

 

Yeni başlayanlar için makyaj sırlarımız sana özel! Hemen oku.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

Devamını oku

Kıvırcık Saç: 5 Saç Bakımı Önerisi

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

Devamını oku

Koltukaltı Tüylerini Tıraş Ederken: 6 Pratik Bilgi

Tertemiz koltukaltları için bu 6 pratik bilgi sana yetecek.

Devamını oku

Flört Ederken: 5 İpucu

Erkeklerin yanında utangaç mısın? İşte hoşlandığın erkeğe nasıl yaklaşacağına dair bazı fikirler.

Devamını oku

Ergen Erkekleri Anlamak: 4 Gerçek |Kızlar Arasında

Artık ilk erkek arkadaşına kavuştun. Şimdi ne olacak? İşte sağlıklı bir ilişki yaşamanın püf noktaları.

Devamını oku