Parlak dudaklar için 9 öneri

Parlak dudaklar için 9 öneri

Dudaklarının tam istediğin rengi alması ve pırıl pırıl parlaması için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsin.


Hiçbir şey yüzünün güzelliğini renkli dudaklar kadar vurgulamaz. Havalı görünmek istiyorsan, dudaklarını güzelleştirmeyi bilmelisin. Aşağıda ruj ve parlatıcı kullanırken dikkat etmen gereken ayrıntıları bulacaksın. Sonra dışarı çık ve dünyaya heyecan kat!

1. Doğru gölgeyi seç

Doğru gölgeyi bulmak için, içgüdülerine güven. Sana en cazip gelen rengi seç ve elinde değil, dudaklarında dene. Kırmızı solgun yüzleri canlandırır, yağlı ciltlere ise kahverengimsi kırmızılar ve maunlar yakışır. Eğer cildin pembe ve mavimsi gölgelere sahipse, pembemsi ve morumsu kırmızıları tercih etmelisin.

2. Mevsimi aklında tut

Sıcak günlerde pırıltılı ve açık renkleri tercih et, sonbahar ve kış mevsiminde ise daha derin tonları seçmelisin.

3. Rujunun renginde bir dudak kalemi al

Eğer ruj kullanacaksan, önce dudaklarının etrafını rujunla aynı renkte bir dudak kalemiyle belirle. Ardından içini doldur. Böylece rujun daha uzun ömürlü olur. Aman ha dudaklarının doğal hatlarından taşırmaya çalışma kalemi ve ruju, çünkü bu yüzünün sahte bir görünüm almasına neden olur.

4. Dikkatle uygula

Nasıl bir ruj kullanıyorsan kullan, sürerken dikkatli olmalısın. Kimi koyu renk dudak nemlendiriciler bile içerdikleri renklerle sana zor anlar yaşatabilirler. Gerekiyorsa dış hatları biraz yumuşatmak için fırça kullanabilirsin.

5. Doğru tonu bulmak için karıştır

Eğer istediğin rengi bir türlü bulamıyorsan, farklı renkleri karıştırarak rujunu kendin üret. Güzel bir fuşya mı istiyorsun, elindeki rujları karıştırıp o tonu elde etmeye çalış. Eğer sürdüğün ruj gözüne çok kırmızı görünüyorsa, üzerine biraz kahverengi ilave edebilirsin mesela.

6. Leke

Rujunu sürdükten sonra bir parça tek katlı peçeteyi dudaklarının üzerine bastır ki, lüzumsuz yağı alabilesin. Sonra peçeteyi dudağının üzerinde tutup, fırçayla çok az pudra sür. Peçetenin üzerinden sürdüğün pudra rujun doğru rengini bulmasını sağlayacaktır.

7. Gözlerinle oynama

İyi bir dudak makyajı yaptıysan, gözlerinin etrafını fazla belirginleştirme ki, dikkati bir noktada toplayabilesin.

8. Tırnaklarını aynı renkle boya

Tırnaklarını da rujunla aynı renkte ojeyle şekillendir ki kararlı bir görünüm kazanabilesin.

9. Son dokunuşlar

Soluk bir yüzle çıkma sokağa. Kullandığın ruj mutlaka yanında olsun, yemekten, bir şeyler içtikten sonra, hatta konuşurken tazele.


Ruj kullanırken nelere dikkat ediyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Kış boyunca saçlara ne yapmamalı?

Kış mevsiminde saçlarına olanları sevmiyorsun değil mi? Bu konuda yardımcı olabiliriz. İşte sana kış boyunca yapmaman gereken dört şeyi sıraladık.

Devamını oku

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Sağlıklı bir yaz ışıltısı kazan

Tahriş etmeden ışıltılı ve bronz bir cilde nasıl kavuşursun?

Devamını oku

Genç kızların ergenliğine karşı erkeklerin ergenliği

Ergenlik döneminde ilk kimin değişimler yaşadığını keşfet.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku