Yeni başlayanlar için makyaj sırları

Yeni başlayanlar için makyaj sırları

Makyaj nasıl yapılır merak ediyorsan, bu küçük sırları öğrenip biraz da deneme yaparak, kendi günlük makyaj tarzını oluşturabilirsin.

 

Makyaj denemeleri yapmaya hazır hissediyorsun kendini, ama nereden başlayacağını bilmiyorsun. Makyaj nasıl yapılır? Hem en yeni ürünleri denemek hem de dergilerde, videolarda gördüğün makyaj trendlerini takip etmek istiyorsun… Ama ilk bakışta zor görünüyor. İşte sana özel makyaj sırları.

Doğal güzelliğini vurgula

Makyaj gerçek güzelliğini ortaya çıkarmak demektir. Bunu yapmak için de aşırıya kaçan makyaj hileleri öğrenmene gerek yok. Birkaç küçük sırrı iyice kavrayarak işe başlayabilirsin. Uzmanlar gerçek güzelliğini ortaya çıkarmak için birkaç küçük hareketin yeterli olduğunu söylüyorlar. Bütün bunlar gerçek seni ortaya çıkarmak için. Dudaklarınla ya da gözlerinle biraz oynamak yeterli olabilir. Nötr renkler yüzünün gerçek güzelliğini ortaya çıkarır, başlamak için de en iyisi yüzünün merkezine bakmaktır.

Akıllı güzellik alışverişi

Makyaj malzemelerine para harcarken tasarruflu ol. Kimi ürünleri alırken paraya kıymaya değer, çünkü onlarsız makyaj olmaz. Temel ürünlere yatırım yaparak başlayabilirsin günlük güzellik rejimini oluşturmaya. Göz farı, nemlendirici, fondöten, pudra, allık ve her gün kullanacağın ruju alırken kaliteye öncelik ver. Maskara, eyeliner, temizleyiciler, dudak parlatıcı ve moda renklerde rujlar ise bütçende daha az yer kaplayabilir.


Yeni bir görünüm geliştirmeye çalışıyorsan, fondöten, pudra, allık ve ruj alırken en doğru renkleri seçtiğinden emin olmalısın. Bu da ancak cildinin rengini iyi tanımakla olabilir.

Genel bakım

Tırnak ve el bakımı, güzellik rejiminin olmazsa olmazları. Hiçbir şey bakımlı bir el kadar güzel görünemez. Eğer tırnaklarını ojeliyorsan dikkatli olmalı, oje üzerinde çizikler oluştukça yenilemelisin. Bu özellikle danslar, erkek arkadaşla ilk randevu ve iş görüşmelerinde dikkat etmen gereken bir ayrıntı.


Makyaj nasıl yapılır artık biliyorsun. Annen ve baban makyaj yapmana izin veriyorlar mı?

 

Şu yazımıza da göz at, ev yapımı güzellik ürünlerini keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

Vücut Piercingi: Bilmen Gereken 6 Şey

Piercing yaptırmayı mı düşünüyorsun? Yaptırmadan önce bilmen gereken bazı şeyler!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku