Yeni başlayanlar için makyaj sırları

Yeni başlayanlar için makyaj sırları

Bu küçük sırları öğrenip biraz da deneme yaparak, kendi günlük makyaj tarzını oluşturabilirsin.


Makyaj denemeleri yapmaya hazır hissediyorsun kendini, ama nereden başlayacağını bilmiyorsun. Hem en yeni ürünleri denemek hem de dergilerde, videolarda gördüğün makyaj trendlerini takip etmek istiyorsun… Ama ilk bakışta zor görünüyor. İşte sana özel makyaj sırları.

Doğal güzelliğini vurgula

Makyaj gerçek güzelliğini ortaya çıkarmak demektir. Bunu yapmak için de aşırıya kaçan makyaj hileleri öğrenmene gerek yok. Birkaç küçük sırrı iyice kavrayarak işe başlayabilirsin. Uzmanlar gerçek güzelliğini ortaya çıkarmak için birkaç küçük hareketin yeterli olduğunu söylüyorlar. Bütün bunlar gerçek seni ortaya çıkarmak için. Dudaklarınla ya da gözlerinle biraz oynamak yeterli olabilir. Nötr renkler yüzünün gerçek güzelliğini ortaya çıkarır, başlamak için de en iyisi yüzünün merkezine bakmaktır.

Akıllı güzellik alışverişi

Makyaj malzemelerine para harcarken tasarruflu ol. Kimi ürünleri alırken paraya kıymaya değer, çünkü onlarsız makyaj olmaz. Temel ürünlere yatırım yaparak başlayabilirsin günlük güzellik rejimini oluşturmaya. Göz farı, nemlendirici, fondöten, pudra, allık ve her gün kullanacağın ruju alırken kaliteye öncelik ver. Maskara, eyeliner, temizleyiciler, dudak parlatıcı ve moda renklerde rujlar ise bütçende daha az yer kaplayabilir.


Yeni bir görünüm geliştirmeye çalışıyorsan, fondöten, pudra, allık ve ruj alırken en doğru renkleri seçtiğinden emin olmalısın. Bu da ancak cildinin rengini iyi tanımakla olabilir.

Genel bakım

Tırnak ve el bakımı, güzellik rejiminin olmazsa olmazları. Hiçbir şey bakımlı bir el kadar güzel görünemez. Eğer tırnaklarını ojeliyorsan dikkatli olmalı, oje üzerinde çizikler oluştukça yenilemelisin. Bu özellikle danslar, erkek arkadaşla ilk randevu ve iş görüşmelerinde dikkat etmen gereken bir ayrıntı.


Annen ve baban makyaj yapmana izin veriyorlar mı?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku