Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

Modayı Takip Eden Biri Olmak için ipuçları

En iyi alışveriş çılgını asla çok para ödemez! En güzelini en uygun fiyata almayı buradan öğrenebilirsin.

 

Nasıl asla çok para ödemeyen ama ödemiş gibi gözüken bir çeşit alışveriş çılgını olabilirsin? Moda giyimdeki son gelişmeleri öğrenmek için alışveriş tüyolarını nereden alabilirsin? Aşağıda kıyafetlerine ayırdığın bütçeyi daha etkili kullanmanı sağlayacak ve moda giyim alışverişi yapma becerini arttıracak ipuçlarını bulabilirsin.

İndirimli Fiyatları Yakala

İndirimli ürün tam fiyatına almayı düşündüğün ama fiyatının en az %30 düştüğü üründür. Kaliteli ama indirimli bir ürünü, fiyatı düşük ve kalitesiz bir ürünle karıştıracak bir hata yapma. Buna ek olarak eğer hiç giymeyeceğin ama sadece indirimde diye 10 TL’ye bir tişört alırsan, sonrasında sadece 10 TL boşa harcamış olursun. Bu senin için avantajlı bir indirim değil ve doğru alışveriş tüyolarına uymuyor.

Neyin Gerçekten İndirimli Olduğunu Öğren

Çoğu firma bir ürünü fiyatlandırırken maliyetin en az iki katını fiyat olarak belirlerler (mesela bir süveteri 20TL’ye alıp, 40 TL fiyat koyabilirler), bazıları mağaza fiyatını sadece sonradan indirimli gibi göstererek reklam yapmak için yüksek gösterirler (bir eteğin maliyeti 25TL olsun, bu eteğin fiyatını 60 TL olarak belirleyip, %25 indirim yaparak yeni fiyatı 48 TL olarak belirlerler). Bir ürünün ne kadar edeceğini tam olarak anlamak için çevredeki dükkanları gezerek satış fiyatının geçerliğini araştır.

İkinci El Kıyafetlerin Dünyasını Keşfet

Vintage dükkanları, konsinye ürünler satan dükkanlar, bit pazarları eşsiz, pahalı olmayan, zamansız moda giyim stillerinin sahipsiz defineleridir. Çoğu zaman, ürünler çok az giyilmiş ve yeni gibi görünürler. Ayrıca bu yeni bir görünüşü aksesuarlarla süslemek için mükemmel bir seçenektir: İnsanlar olağanüstü bir broşa ya da kemere, bütün dünyanın giydiği son moda tişörtlere göre 10 kat daha fazla hayranlıkla bakarlar.

Moda Tasarımcılarının İsimlerinden Aşırı Derecede Etkilenme

En başarılı tasarımcılar bile hata yapar. İyi kararlar al ve onların indirim yaptıkları veya fabrika fiyatına satış yapan dükkanlardaki bazı çirkin ürünlerden uzak durmanın tadını çıkar. Ürünün gerçekte ne kadar ettiğini anlamak için diğer alışveriş tüyolarını aklında tut. Eğer alman gerekiyor ve fiyatı da uygunsa, o zaman almayı düşün.


En uygun ürünü en iyi fiyata nasıl bulursun?

 

Okula dönüş için alışveriş ipuçlarını keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

Evde Yaptığın Manikürü Kusursuz Hale Getir

Manikür yapmanın inceliklerini öğrenerek bir servet harcamadan yaratıcılığını konuştur.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Vücut Piercingi: Bilmen Gereken 6 Şey

Piercing yaptırmayı mı düşünüyorsun? Yaptırmadan önce bilmen gereken bazı şeyler!

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aşk Üçgeninde! Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku