Eski eşyaları değerlendirme

Eski eşyaları değerlendirme

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Eski eşyaları değerlendirme işinin nasıl yapıldığını keşfet!

 

Dolabında esrarengiz bir biçimde karşına çıkan ister bir kazak ister bir etek olsun, eski kıyafetler, gardırobuna etkileyici birer katkı sağlayabilir. Eski eşyaları değerlendirme ipuçlarımızı oku!


“Demode” olmadan bunları nasıl giyersin? Eski kıyafetlere hayat katmakla ilgili tüyolar için okumaya devam et.

Düğmeleri Değiştir

Bazen yeni bir görünüşe sahip olmak, aksesuarları değiştirmek kadar kolaydır. Yeni düğmeler eski bir giysiye yepyeni bir enerji katarlar. Zıt renkli düğmelerle bir renk patlaması kat ya da parlak düğmelerle biraz ışıltı kat. Sadece düğmelerin deliklere girmesi için doğru boyutta olduklarından emin ol. Dikişsiz bir yenileme için mevcut düğmelere yapay parlak taşlar ekle.

Kat kat giyin

Büyük bir fark yaratmanın bedava yolu burada: Üst üste giyin. Sıcaklıktan görsel moda merakına kadar her katın farklı bir işlevi olabilir. Bir gömleğin üzerine yelek ya da bir elbisenin üzerine ceket giy. Bir eteğin altına renkli tozluklar giy ya da yün pullu bir ceketi bir tişörtün üzerine giyerek farklı kumaşları birleştir. Aynı zamanda farklı aksesuarları kat kat kullanmayı da düşünebilirsin. Eski bir üstü, eğlenceli ve farklı bir bilezik ya da cüzdanla eşleştirebilirsin. Eski kıyafetlere kişisel dokunuşlarla gardırobuna bir sürü “yeni” giysi eklemiş olacaksın.

Farklı Bir Renkle Kıyafetini Dönüştür

Bir kıyafetini boyayarak onun görüşünü tamamen değiştirebilirsin. Tişörtlerinin hepsinin rengini değiştirmek için leğene fırlatmadan önce yardımlarını istemek için annene ya da ablana danış. Boya ortalığı mahvedebilir ve değdiği her şeyde çıkmayan lekeler bırakabilir.


Sonra kıyafet malzemesinin gerçekten boyanabilir olup olmadığından emin ol, boyama en iyi pamuklu kıyafetlerde işe yarar. Polyester ve naylonu boyamak çok daha zordur ve ilk birkaç yıkamada boyadığın eşyayı diğer kıyafetlerden ayrı olarak yıkadığından emin ol. Sen ne kadar eflatun rengini sevsen de ailen sahip oldukları her şeyin o renkte olmasını istemeyebilir.

Üzerine Uyduğundan Emin Ol

Kıyafetinin üzerine uyması önemlidir. Vücudunu iyi göstermelidir. Çok az bir dikkat ve dikişle, eski bir parça en sevdiğin kıyafete dönüşebilir. Etek uçlarını ya da pantolon kenarlarını değiştirmeyi ya da daha iyi oturması için belden daraltmayı düşün. Kenarlarını kıvırıp kendi kendine dikmeyi düşünebilirsin (dikkatlice ölç!) ya da profesyonel olsun diye bir terziye götür.


Moda döngüler halinde gerçekleştiği için elinde farklı zamanlardan parçalar olması seni etraftaki en modaya uygun kişi yapabilir. Moda tarzları ile ilgili web sitelerini kontrol et ya da vintage moda fikirleri ile ilgili internette araştırma yap. Gardırobundan ne kadar faydalanabileceğini görünce şaşırabilirsin. Biraz yaratıcılık ve zaman ayırınca eski kıyafetlerin o kadar güzel görünecekler ki, ablan bunları geri isteyecek!


Eski kıyafetlerle moda trendlerini nasıl belirlersin?

 

İş kıyafetlerindeki temel prensipleri bu yazıda keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

kıyafette degişiklik

ikişekerlianne 12.01.2018

eski bir kotum vardı mini etek olarak dikip kullanıyorum gorenler çok begendı.

Evde Yaptığın Manikürü Kusursuz Hale Getir

Manikür yapmanın inceliklerini öğrenerek bir servet harcamadan yaratıcılığını konuştur.

Devamını oku

Vücut Piercingi: Bilmen Gereken 6 Şey

Piercing yaptırmayı mı düşünüyorsun? Yaptırmadan önce bilmen gereken bazı şeyler!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

İkinci El Giysiler

İkinci el giysileri hayata döndürerek nasıl ucuza harika kıyafetler edineceğini öğren.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku