Başarılı bir şekilde klasik (vintage) dönem kıyafet alışverişinin nasıl yapılacağı üzerine 6 ipucu

Başarılı bir şekilde klasik (vintage) dönem kıyafet alışverişinin nasıl yapılacağı üzerine 6 ipucu

Vintage alışveriş bir hazine avına benzer. O muhteşem ve eşi benzeri olmayan parçayı almanın yollarını öğren.

1. Her şeyi üzerine dene.

Eski elbiselerdeki beden numaraları tamamen farklıdır, o yüzden sadece bedenler üzerinden gitme. 1965 yılı bir giysinin üzerindeki 40 beden bugün 34 beden olabilir.

2. Kumaşlara dikkat et.

O kadar para dökerken, her şeye dokunduğundan emin ol. İkinci el vintage dükkanlar kaşmir bir kazak ve ipek bir bluzu mağazada ödediğinden çok çok daha ucuza mal etmek için muhteşem yerlerdir.

3. Almadan önce kontrol et.

İkinci el dükkanından hoş, küçük, çizgili bir üst aldıktan sonra eve geldiğinde koltuk altlarında izler olduğunu (bu arada, bu izler çıkmaz) fark etmekten daha kötüsü olamaz. Almak istediğin giysinin her bir santimetresine baktığından emin ol. Eğer dikiş yerinde küçük bir sökük gibi minicik bir defo (ama tamamen tamir edilebilir) gördüysen, dükkan satış görevlisine söyle. Belki fiyatlar birkaç lira düşebilir ve sonra eve gidip nasıl tamir edeceğinin icabına bakarsın.

4. Bir terzi bul (ya da bazı temel dikiş becerilerini öğren).

Küçük defoları tamir etmekten bahsetmişken, eğer üzerine tam uymayan bir şeye aşık olduysan, vintage eşyaların üzerinde bazı değişiklikler yapabileceğini unutma. (Bir noktaya kadar. Bir şeyi içeri kıvırmak, kesmekten her zaman daha kolaydır.) Bazı düzeltmelerin (bir eteğin belini daraltma ya da geniş paçalı bir pantolonu dar paçaya çevirme gibi) profesyonel bir terziye bırakılması en iyisidir ama eline iğne iplik alıp çok uzun bir elbisenin uçlarını katlamak gibi küçük işlerden korkma.

5. Omuz Vatkalarının İyi Bir Elbiseyi Mahvetmesine İzin Verme.

Kamu Spotu: Vatkaları çıkarmak çok kolaydır. Birkaç küçük makas hareketiyle modası geçmiş bir elbiseyi ya da üstü tamamen hoş bir giysiye döndürebilirsin.

6. Satış Görevlileriyle İyi Geçin.

Satış görevlileri bu en hoş eşyalar ayağa düşmeden önce hepsini görür, o yüzden onlarla arkadaş olmaya değer. Bu şekilde belki senin aradığını bildikleri o muhteşem çiçek desenli elbise ya da püsküllü deri ceket geldiğinde seni ararlar.


Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Aksesuarların nasıl olmalı?

Kullandığın aksesuarın kıyafetlerinle uyum sağlaması ve vücudunda daha hoş durması için bu taktiklere bir göz at!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Yazlık eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku