Elektriklenen saçlara ne yapmalı, ne yapmamalı?

Elektriklenen saçlara ne yapmalı, ne yapmamalı?

Saçlar yine almış başını gidiyor. Elektriklenmeleri başına büyük dert açıyor. Böylesi durumlarda işini kolaylaştırıp, saçlarını yatıştıracak birkaç önerimiz var.


Bir sabah aynaya baktığında her bir saç telinin çoktan ayaklanmış, gece boyunca biriktirdiği statik elektrik yüzünden senden önce uyanmış olduğunu fark etsen ne yaparsın? Peki o saçları nasıl yatıştıracağını biliyor musun? Hepimiz severiz saçlarımızın olabildiğince doğal bir görünüme sahip olmasını, ama bazı günler hiçbir şey işe yaramaz, çünkü saçlar çoktan yolundan çıkmıştır. Şimdi durumu düzeltmenin yollarına bakmalı.

Yapılması gerekenler 

- Her şeyin başı sevgi. Saçlarını sevmeyi öğrenmelisin önce. Birçokları seninkiler gibi saçlara sahip olabilmek için kim bilir neler yapıyor.


- Saçlarını yıkarken saç tellerini değil, saç diplerini yıkamalısın. Böylece saç diplerindeki doğal yağlar ortaya çıkarak saç tellerinin de gevşemelerini sağlar. Saçlarını kuruturken büyük, yuvarlak, yumuşak kıllı bir fırça kullan. Alüminyum fırçaların iyi tarafı, kurutma makinesinin ısısıyla ısınıp saçlarınızı şekillendirirken çifte işlev görmeleri. Yani fırça ısındığında, saçların daha kolay şekillenmeye başlar alüminyum fırça kullanırsan.


- Fön makinesini aşağıya doğru tutarak kullan. Eğer yukarıya doğru üfleterek kullanırsan saçların elektriklenir ve yatıştırmak da hayli zor olur.Saçlarını kuruturken kısım kısım ayır ve her seferinde bir kısmını kurut, böylece kazara aynı yeri tekrar tekrar kurutmamış olursun. Bir de kurutmadan önce koruyucu krem ya da sprey kullan.

Yapmamanız gerekenler 

- Fön makinesini ve diğer şekillendirici gereçleri gereğinden fazla kullanmak da elektriklenmeye neden olur. Saçlarını gereğinden sıcak bir aletle kurutursan, yaşamak için ihtiyaç duydukları nemi de onlardan almış olursun. Bunun yerine fön makinesini düşük ısıda kullan ve düğmesini çevirmeden önce koruyucu sprey ya da krem kullandığından emin ol.


- Saçlarını sıcak suyla durulamak da kurumasına ve elektriklenmesine neden olur. Olabildiği kadar soğuk suyla durula saçlarını, böylece saçlarının dokusunu korumuş, kurumasına ve elektriklenmesine de engel olmuş olursun.


- Havlu kullanırken de dikkatli olmalısın. Saçlarını 10 dakika kadar havluya sar, sonra çıkart. Elinle ileri geri karıştırarak değil, havluyu üzerlerine bastırarak kurut. Bu şekilde hem kökleri hem de uçları korumuş olursun.


- Gün içinde saçlarına fazla dokunmamaya çalış.


- İnce dişli tarak ve fırçalardan uzak dur.


- Alkol ve sülfat içeren şampuanlardan uzak dur.


Saçların sık sık elektrikleniyor mu? Sorunu çözmek için neler yapıyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

Yapılması Gerekenler

semrayilmaz 08.09.2017

Kuaförüm Enis Aslan'nın Tavsiyesiyle Şampuanımı değiştirdim ve saçımdaki elektriklenme sorunundan tamamen kurtuldum.

öneri

SStrong 09.07.2017

ben düzleştiriyorum

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Saç şekillendiriciye başvurmadan göz kamaştırıcı dalgalara sahip olmanın yolları

Plaj havasında, mükemmel deniz kızı saçları mı istiyorsun? İşte uyurken buna sahip olmanın yolları (çok ciddiyiz)!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Bir partide nasıl davranılır?

İster doğum günü partisi olsun, ister mezuniyet balosu… Davranışlarınla herkesi nasıl büyüleyebileceğini biliyor musun?

Devamını oku