Kış boyunca saçlara ne yapmamalı?

Kış boyunca saçlara ne yapmamalı?

Kış mevsiminde saçlarına olanları sevmiyorsun değil mi? Bu konuda yardımcı olabiliriz. İşte sana kış boyunca yapmaman gereken dört şeyi sıraladık.


Şunu aklında tut: Kışları kullanılan bütün ısınma sistemleri saçlarını kurutur. Fakat endişelenme. Sana kurumaya karşı saçlarını koruyacak dört önlemi de anlatacağız.

1. Saç kremi kullanmayı unutma.

Saç kremi saç köklerinin beslenmeye daha açık olmasını sağlar ve kırılmasını engeller.

2. İhtiyaç olmadıkça fön makinesini ve kıvırma aletlerini kullanma.

Eğer ille de kurutman gerekiyorsa önce saç koruyucu bir ürün kullan. Saçlarını düşük ısıda kurut ve kurutmaya saç diplerinden başla. Ne kadar az şekillendirme aleti kullanırsan o kadar iyi.

3. Islak saçla dışarı çıkma.

Böylece hem anneni kızdırmamış, hem saçlarının kırılmasına neden olmamış olursun. Saçların soğuktan donarsa hemen kırılır.

4. Sıcak suyla değil, ılık suyla duş al.

Çünkü sıcak su saçlarını kurutur. Saçların sıcağa ne kadar çok mağrur kalırsa o kadar çok kurur, kırılır ve dökülür. Saçını ve cildini ani ısı değişimlerinden koru.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Sağlıklı bir yaz ışıltısı kazan

Tahriş etmeden ışıltılı ve bronz bir cilde nasıl kavuşursun?

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Havuz partisiyle serinle!

Havuz yok mu? Sorun değil! Bu havuz temalı parti fikirleri sulu da yapılır susuz da! Daha fazla parti fikri için sitemizdeki yazıları okumaya devam et!

Devamını oku