Saçlarında bir değişiklik mi düşünüyorsun?

Saçlarında bir değişiklik mi düşünüyorsun?

Saçların doğal olarak düz ya da kıvırcık. Ama sen her neyse tam tersini istiyorsun. İşte farklı saç modelleri için sırlar burada!

 

Tek bir saç modeline hapsolmuşsun gibi hissetmen çok kolay. Hiç kimse ömür boyu tam da doğduğu günkü gibi görünmek istemez. Ama bu her dakika saç şeklini değiştirebileceğin anlamına da gelmez. Düz saçlıların kıvırcık, kıvırcık saçlıların da düz saç istemeleri yüzyıllardır süren bir gelenek. İnsanlık tarihi boyunca bu konuda çeşitli çözüm önerileri de geliştirilmiş haliyle. Farklı saç modellerinden birkaçı hemen aşağıda seni bekliyor.

Saçları kıvırmak 

Saçların düz ve sen kıvırcık olmalarını istiyorsun. Bir havluyu al, güzelce ıslat. Havlunun üzerine biraz köpük ya da jöle sür. Sonra bu havlunun içinde saçlarını bukleler halinde kıvır. Sonra o bukleleri tokalarla başının üzerinde sabitle. Daha profesyonel bir görünüm istiyorsan ayırdığın bukleleri bigudiye sarabilirsin. İster bu şekilde uyu, ister kurutma makinesi kullan. Kuruduktan sonra tokaları ve bigudileri açıp başını şöyle bir sallayıp saçlarını canlandır. Parmaklarınla son şeklini ver. Birkaç denemeden sonra bu saç modelinin ustası olacaksın.

Düzleştirmek 

Dalgalı ya da kıvırcık saçlısın ve tabii düz saçlı olmak istiyorsun. Saçlarını ıslat. Üzerine ısıya karşı koruyucu krem sür ve iyi bir fön makinesi al eline. Sıcak fön çekmen gerekecek bu yüzden dikkati elden bırakma. Saçlarını sekiz bölüme ayır ve her seferinde yalnız bir bölümü kurut. Kuruturken saçlarını bir fırçayla hafifçe aşağıya doğru çek, ama sakın fazla çekiştirme, kırılmasınlar. Daha yumuşak bir görünüm istiyorsan sonunda saç ütüsü kullanabilirsin, böylece elektriklenme ihtimali de azalır. Saçların kıvırcıksa, bu işlemden sonra saçlarına bakım işlevini de üstlenecek bir stil sabitleyici ürün kullanmak isteyebilirsin.

 

Senin saçların nasıl ve aslında nasıl olmalarını isterdin?

 

Dalgalı saçlar istiyorsan, burada önerilerimizi keşfet! 

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

arzu

sebebimsin 14.12.2017

kendi saçıma fön çekemiyorum yardımcı olabilirmiisnizzz

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

Devamını oku

Kıvırcık Saç: 5 Saç Bakımı Önerisi

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Flört Ederken: 5 İpucu

Erkeklerin yanında utangaç mısın? İşte hoşlandığın erkeğe nasıl yaklaşacağına dair bazı fikirler.

Devamını oku