Saçlarında bir değişiklik mi düşünüyorsun?

Saçlarında bir değişiklik mi düşünüyorsun?

Saçların doğal olarak düz ya da kıvırcık. Ama sen her neyse tam tersini istiyorsun. İşte sırlar burada!


Tek bir saç modeline hapsolmuşsun gibi hissetmen çok kolay. Hiç kimse ömür boyu tam da doğduğu günkü gibi görünmek istemez. Ama bu her dakika saç şeklini değiştirebileceğin anlamına da gelmez. Düz saçlıların kıvırcık, kıvırcık saçlıların da düz saç istemeleri yüzyıllardır süren bir gelenek. İnsanlık tarihi boyunca bu konuda çeşitli çözüm önerileri de geliştirilmiş haliyle. O önerilerden birkaçı hemen aşağıda seni bekliyor.

Saçları kıvırmak 

Saçların düz ve sen kıvırcık olmalarını istiyorsun. Bir havluyu al, güzelce ıslat. Havlunun üzerine biraz köpük ya da jöle sür. Sonra bu havlunun içinde saçlarını bukleler halinde kıvır. Sonra o bukleleri tokalarla başının üzerinde sabitle. Daha profesyonel bir görünüm istiyorsan ayırdığın bukleleri bigudiye sarabilirsin. İster bu şekilde uyu, ister kurutma makinesi kullan. Kuruduktan sonra tokaları ve bigudileri açıp başını şöyle bir sallayıp saçlarını canlandır. Parmaklarınla son şeklini ver. Birkaç denemeden sonra bu saç modelinin ustası olacaksın.

Düzleştirmek 

Dalgalı ya da kıvırcık saçlısın ve tabii düz saçlı olmak istiyorsun. Saçlarını ıslat. Üzerine ısıya karşı koruyucu krem sür ve iyi bir fön makinesi al eline. Sıcak fön çekmen gerekecek bu yüzden dikkati elden bırakma. Saçlarını sekiz bölüme ayır ve her seferinde yalnız bir bölümü kurut. Kuruturken saçlarını bir fırçayla hafifçe aşağıya doğru çek, ama sakın fazla çekiştirme, kırılmasınlar. Daha yumuşak bir görünüm istiyorsan sonunda saç ütüsü kullanabilirsin, böylece elektriklenme ihtimali de azalır. Saçların kıvırcıksa, bu işlemden sonra saçlarına bakım işlevini de üstlenecek bir stil sabitleyici ürün kullanmak isteyebilirsin.


Senin saçların nasıl ve aslında nasıl olmalarını isterdin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

arzu

sebebimsin 14.12.2017

kendi saçıma fön çekemiyorum yardımcı olabilirmiisnizzz

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Aksesuarların nasıl olmalı?

Kullandığın aksesuarın kıyafetlerinle uyum sağlaması ve vücudunda daha hoş durması için bu taktiklere bir göz at!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Yazlık eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku