Kıvırcık saçlı kızlara öneriler

Kıvırcık saçlı kızlara öneriler

Kıvırcık saçlar, özellikle onlarla ne yapacağını biliyorsan çok güzeldirler. Peki onları nasıl şekillendireceğini biliyor musun?


İster hafif dalgalı, ister kıvır kıvır olsunlar, kıvırcık saçlar başının üzerinde dünyanın en güzel süsüne dönüşebilirler. Belki de bugüne kadar her şeyi denedin ve bir türlü o sihirli şekillendirme yöntemini bulamadın. Saçların seni dinlemiyorlar bir türlü. Kıvırcık saçları nasıl güzelleştireceğini öğrenmen gerekir. Birazdan sana kıvır kıvır saçlarını nasıl şekillendireceğin ve kontrol altında tutacağına dair sırları anlatacağız. Onları sürekli düzleştirmeye çalışmak yerine, doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilirsin bu şekilde.

Daha az köpük kullan 

Pek çok şampuan, içerdikleri gereğinden fazla kimyasallar nedeniyle, kıvırcık saçlarını ve kıvırcık saçlıların sahip oldukları hassas saç derisini olumsuz etkileyebilir. Şampuan alırken sülfatsız bir ürün seçmeye çalışmalısın. Nemlendirici yönünden zengin şampuanlar da tam senin için. Saçlarını besleyip, buklelerinin gerçek formunu bulmasını sağlayacaklardır.

Fırçadan kurtul 

Saçlarını yıkadıktan sonra havluya sarıp kurut. Bir miktar jel ya da köpükle esnet ve sonra da şekillendir. Kuru saçlarını fırçalamaya ya da taramaya kalkışma, çünkü hem canın yanar hem de saçların kırılıp dökülür. Bunun yerine saçlarını şekillendirmek için parmaklarını kullan ve hazır elin başının üzerindeyken saç diplerine de biraz masaj yap.

Fön makinesinden uzak dur 

Arada bir fön makinesi ya da kurutucudan yararlanabilirsin. Ama fazlaca kullanırsan buklelerini kaybetmeye başlarsın. Böyle bir güzellikten neden vazgeçesin ki?


Kıvırcık saçlarını seviyor musun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

arzu

sebebimsin 14.12.2017

hayır nefret ediyorum her gün fön çekiyorum saçıma

kıvırcık saç

18.01.2016

Saçlarım kıvırcık ama kestirdikten sonra düzleşti bunun nedeni nedir çözümü var mıdır?

Eh işte

powergirl 02.01.2016

Eh işte dedim çünkü gerçekten çok kabarıklar ve bu kabarıklıkla bi türlü baş edemiyorum, küçükken zaten bonus kafaydım ama neyseki sonradan açıldılar.. Bu kabarık saçlara hakim olmanın kolay bir yolu var mı?

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

“Sen kimsin?”

Kimse etrafında zorbaların olmasını istemez. Arkadaşlarımızla huzurlu günler geçirmeyi tercih ederiz. Bu posterle zorbalara ve zorbalığa karşı tavrını gösterebilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web

Devamını oku