Yataktan çıkmış saçlara son!

Yataktan çıkmış saçlara son!

Uyanıp saçlarına baktığında dehşete düştüğün oldu mu? Bu gibi durumlarda işini kolaylaştıracak yöntemler için bu yazıyı oku.


Dehşete düşüren sabah görüntüsü. Saçlar çılgına dönmüş vaziyette uyanırsın. Bandana takmak işe yaramaz. Bütün gece yastığının üzerinde bir o yana bir bu yana dönen başının üzerindeki saçlar yoldan çıkmıştır. Ne yapacaksın şimdi, bir eşarpla bağlamak çözüm mü? Hayır hayır! Başka yöntemler de var. Ve sen onları birazdan öğreneceksin. Parmağını yanlışlıkla prize sokmuşsun gibi elektriklenip ayaklanan saçlara veda edebilirsin.

Önce önlemler

Aslında bu görüntüyü önlemek çok kolay. Saçlarını yıkadıktan sonra direkt yatağa girmek yerine kurumalarını beklemen yeterli. Fön makinesiyle kuruttuysan bile başını direkt yastığa koyma. Soğumasını ve sakinleşmesini bekle. Sakın ola yatağa girmeden jel, köpük ya da sprey kullanma.

Yine de elektriklendiler

Yukardaki tedbirleri aldın ama saçlar yine ayakta. Çizgi film karakteri gibi görünüyorsun. Nasıl düzelecek bu durum: 

  • Hızlı çözüm 1: 

Hemen bir duş al. Saçların yatışacaktır. Sonra da şekillendirip, olanca güzelliğinle yollara dökül. 

  • Hızlı çözüm 2: 

Duşa vakit yok mu? O zaman saçlarını bir miktar suyla nemlendir, parmaklarının ucunu ıslatıp nemlendirmen yeterli. Ardından güzelce tara ve kurut. Eğer gerekiyorsa şekillendirici aletleri ve ürünleri de kullanabilirsin ama sakın fazla uğraşma. Çünkü ya yeniden ayaklanır ya da yağlı bir görünüm alırlar, bu durumda başa dönmüş olursun. 

  • Hızlı çözüm 3: 

Saç düzleştirme aletini kullan, ama dikkatli ol. Sakın ola kendini yakma. Daha kötü bir sonuçla karşılaşabilirsin. Bu aleti kullanmadan önce alkolsüz bir bakım ürünü uygula saçlarına. Sonrasında biraz saç spreyi uygula ve dışarı çıkmaya hazırsın. 


Bu sorunla düzenli olarak karşılaşıyor musun? Çılgın sabahlardan kurtulmak için saçlarını kestirmek istediğin oldu mu?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Kış boyunca saçlara ne yapmamalı?

Kış mevsiminde saçlarına olanları sevmiyorsun değil mi? Bu konuda yardımcı olabiliriz. İşte sana kış boyunca yapmaman gereken dört şeyi sıraladık.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

İlk randevun muhteşem geçsin

İlk randevuda ne yapmalı ve ne yapmamalı?

Devamını oku