Saçlarını kontrol altına al

Saçlarını kontrol altına al

Eğer saç bakımıyla ilgili istikrarlı bir rutin oluşturabilirsen, onlar da sana hayatın boyunca sağlık ve güzellikle eşlik ederler. Hadi hemen bugün başla!

 

Kimi günler saçların söz dinlemekten vazgeçer. Nedenini genellikle bilmezsin. Saçlar hakkında bildiğimiz şeyler, onlara söz geçirmenin yanı sıra, güzelliklerini ve sağlıklarını korumamızı da sağlar. Birkaç meseleye dikkat edip, kolay birkaç uygulamayla saçlarını hayat boyu taşıyacağın sağlık ve güzellik göstergelerine dönüştürebilirsin. Yelelerini nasıl kolayca evcilleştirebileceğini hemen öğren!

 

Temizle 

Saç bakımı temizlikle başlar. Ancak temiz saçlar bütün doğallıklarıyla ışıldar. Düzenli bir şekilde yıkayarak saçlarını temiz tut. Bu her gün ya da haftada birkaç defa yıkaman gerektiği anlamına gelmiyor. Ancak yıkarken saç tellerinin yanı sıra saç derini de temizlemeyi unutma. Bu şekilde her düzeyde kir, yağ ve saç ürünlerinin kalıntılarından kurtulabilirsin ve saçın kendi doğal nemiyle ışıltılı bir görünüme kavuşur. Saçların ister dalgalı, ister kıvırcık, ister düz olsun, ister sürekli elektriklensin, ister boyalı olsun her tip saç için uygun bir şampuan var. Ayrıca denize ya da havuza giderken yüzücüler için özel olarak geliştirilen saç bakım ürünlerinden edinmelisin. Ve kullandığın ürünlerin ambalajları üzerinde yazan her şeyi okumalısın.

Nemlendir 

Saç kremi de saç bakımının önemli bir parçasıdır ve saçlarını nemlendirmeye yarar. Nemli saç da kolayca kontrol edilebilir. Kendine uygun bir saç kremi bul ve tam ambalajın üzerine yazıldığı gibi kullan. Uygun kremi bulmak için önce saç tipini bilmen gerekir. Bu yüzden onları iyice bir incele.

Saçlarını koru

Sağlık saçlarda yansır. Eğer yediklerine, içtiklerine dikkat eder, düzenli egzersiz yapar ve yeterince uyursan sonuçlarını saçlarında hemen görürsün. Sen sağlıklı olmazsan saçların da sağlıklı olmaz.

 

Saçlarına bakım yaparken yumuşak ve koruyucu bir tutum takınman gerekir. Bunun için de kullandığın sudan şampuana kadar her türlü ayrıntıya dikkat etmelisin. Saçlarını yıkadığın su çok sıcak ya da çok soğuk olmamalı. Aşırı sıcak su da aşırı soğuk su da saçlarını kurutur. Ayrıca saçlarını tararken küçük bölümlere ayırıp öyle taramalısın, aksi halde kırılır. Fön makinesi gibi kurutma makinelerini ve şekillendirme aletlerini kullanırken dikkat etmeli, çok uzun süre kullanmamalısın. Ne kadar düşük ısıda kurutursan o kadar iyi.

 

Saçlarını şekillendirmek için kullanabileceğin pek çok ürün var. Bu ürünleri kullanarak fön ve diğer kurutma makinelerinin verdikleri zararı en aza indirebilirsin. Ayrıca bulunduğun çevreye ve hava koşullarına da dikkat et: Saçlarını soğuktan ve yoğun güneş ışığından koruyabilmek için şapka kullanmalısın. Denize ve havuza girdikten sonra saçlarını mutlaka yıkamalısın ki tuz ve klordan arınabilsinler. Rüzgar ve hava kirliliği de saçlarına zarar verir. Dolayısıyla aşırı rüzgarlı havalarda saçlarını şapka ya da eşarpla koruyabilir, hava kirliliğine karşı da benzer yöntemler deneyebilirsin?

 

Saçlarını kontrol altında tutabiliyor musun? Hangi yöntemleri kullanıyorsun?

 

Elektriklenen saçlar için ipuçları burada!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Dene

25.03.2016

@dilara.ezgi bendede aynı sorun var saçlarını örmeyi deneyebilirsin

saçımı sevmiyorum

dilara.ezgi 10.01.2016

saçımı sevmiyorum çünkü çok dökülüyor ayrıca kabarıyor düzleştirince de kırılıyor ne yapmam gerek

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

Evde Yaptığın Manikürü Kusursuz Hale Getir

Manikür yapmanın inceliklerini öğrenerek bir servet harcamadan yaratıcılığını konuştur.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Her Kızın Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Makyaj Hilesi

Bu üç basit makyaj hilesiyle kendini kırmızı halıda yürüyormuş gibi hisset.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku