Konuşan saçlar

Konuşan saçlar

Sadece saç rengin ve stilin değil, saçla ilgili alışkanlıkların da seni anlatıyor, kişiliğinle ilgili ipuçları veriyor!

Rengini sık sık değiştiriyorsan…

Eğer saçlarının rengini sık sık değiştirenlerdensen, maceracı bir yapın var demektir! Yeniliklere açık, değişimden korkmayan ve cesur bir kız olduğun kesin. Ruh halini tarzına yansıtmayı seviyorsun, ama dikkatli ol! Çünkü bu alışkanlığın saçlarının yıpranmasına sebep olabilir. Her değişim istediğinde saç rengin ile oynamak yerine, saça kolayca takılıp çıkartılabilen çıtçıtlardan takabilir, farklı bir saç kesimi deneyebilir ya da şapka, saç bandı, toka gibi aksesuarlarla görüntünde fark yaratabilirsin. Ayrıca saç rengini sık sık değiştirmenin bir depresyon belirtisi olarak algılandığını da unutmamalısın. O yüzden sen de kendine şu soruyu sor: “Aşk hayatım yolunda gitmediğinde mi, dikkat çekmek istediğimde mi, yoksa canım sıkıldığında mı saç rengim ile oynuyorum?” Problemini belirledikten sonra çözüme ulaşman daha kolay olacaktır.

Modelini sürekli değişiyorsan…

Saç modelin sürekli değişiyor… Bir uzatıyorsun, bir kısacık kestiriyorsun… Bazen perçem bırakıyor, bazen fön çektiriyor, bazen de maşa ile dalgalandırıyorsun… Kısacası sen, saçları kısayken uzun, uzunken kısa olmasını isteyenlerdensin! Peki, bu ne anlama geliyor dersin? Uzmanlara göre saçlarını değiştirmeden duramayan kişiler, her şeyden çabuk sıkılıyorlar. İşte bu yüzden saç modelleri gibi hayatlarını da sıkça değiştiriyorlar. Bu da, o kişilerin hayatlarında üstesinden gelemedikleri bir takım sorunlar olduğuna işaret ediyor. Sana önerimiz sorunlarını içine atmak yerine konuşarak çözüme ulaştırmayı denemen. Sıkıntılarını konuştukça huzursuzluğundan ve kararsızlığından kurtulabilir, hıncını saçlarından almaktan vazgeçebilirsin.

Değişime kapalıysan…

Saçların yıllardır aynı kesimde ve renkteyse, risk almaktan hoşlanmıyorsun demektir. Kendine güvenli bir mod bulmuşsun ve bunun dışına çıkmayı reddediyorsun. Aynı şey arkadaş ilişkilerin için de geçerli. İyi tanıdığın kişilerin yanında kendini daha rahat hissediyor, yeni bir ortama girdiğinde huzursuz oluyorsun. Okul değiştirmek, yeni bir semte taşınmak da sana sıcak gelmeyen fikirler. Ama ara sıra da olsa bu güvenli modun dışına çıkmalısın. Başlangıç için çok radikal olmayan bir değişiklik yapmayı deneyebilirsin!

Kaynak, postiş ve peruk seviyorsan…

Saçlarına kaynak yaptırmaktan, postiş ve hatta peruk takmaktan hoşlanıyorsan, dikkat çekmeyi çok sevdiğin kesin. Senin için güzel görünmek, doğal görünmekten çok daha önemli. Saçlarını bir maske olarak kullanıyorsun. Bunun sebebi de beğenilme kaygısı yaşaman. Popüler olmak adına birçok şeyi göze alacak kadar cesursun. Sana önerimiz hayatında doğallığa biraz daha fazla yer açman. Doğal saçlarınla, içten tavırlarınla da insanları etkileyebilirsin. Hem emin ol, bu şekilde kuracağın ilişkiler çok daha sağlam ve sıcak olur.

Biliyor musun?

Saç rengimiz de kişiliğimiz hakkında ipuçları veriyor. Buna göre;


- Sarışınlar: Cesur, yaratıcı ve sabırlı


- Kızıllar: Kararsız, şüpheci ve arkadaş canlısı


- Koyu renk saçlılar: Düşünceli, titiz ve evcimen oluyor.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku