Saçlara kış bakımı

Saçlara kış bakımı

Soğuk günler yaklaşıyor. Saçlarını koruma altına almanın tam zamanı. Saç bakımını törensel bir alışkanlığa dönüştür!


Soğuk havalarda ve saçların güneş ışınlarından daha az yararlanırken, bakım pratiklerini de değiştirmen gerekir. Rüzgar saçlarını elektriklendirir. Kar, yağmur, buz gibi soğuk hava saçlarının kurumasına ve kırılmasına neden olur. Evlerimizi ısıtmak için kullandığımız bütün ısıtma sistemleri kurumayı hızlandırır. Dolayısıyla bütün öğleden sonrayı bir saç kurutucu altında geçirmek hiç de iyi gelmez saçlara. Kırılır, elektriklenir ve dökülürler. Üstelik statik elektrik şekillendirmeyi de zorlaştırır. Bu nedenle kış koşullarına karşı özel önlemler almak gerekir. Üstelik bu önlemler hiç de zor değildir.


  • Daha az şampuanla, şampuandan sonra mutlaka saç kremi kullan. Saçlarını nemlendirmek için mümkün olduğu kadar ılık suyla yıka. Bu şekilde saçların daha parlak görünür.

  • İçinde alkol bulunmayan bir saç spreyi kullan. Aynı şekilde parfümlü saç kremlerinden de kaçır. Çünkü her ikisi de saçlarının kurumasına ve elektriklenmesine neden olur.

  • Odanda bir nem makinesi kullan, böylece saçların kuru havadan daha az etkilenir ve statik elektrik de azalır. Daha çok su içmek de saçlarının nem tutmasına yardımcı olur.

  • 8-10 haftada bir saçlarının uçlarını aldır, böylece kırık saçlardan kurtulmuş olursun, üstelik dış etkenlerden daha az zarar görür.

  • Statik elektriğin ne kadar önemli olduğunu görmek istiyorsan, kurutma makinesinden çıkan çorapların çıtır çıtır seslerini hatırla. Dışarısı soğukken sıcak mekanlarda olmak benzer bir etki bırakır saç diplerinde, dolayısıyla çamaşırlara uygulanan bir yöntemi sen de saçlarına uygulayabilirsin. Çamaşırlar için yumuşatıcı kullanıyorsun. Saçların için de nemlendirici yönünden zengin, besleyici bir krem kullan.

  • Saçlarını yıkamadan bir önceki gece onları bir kaç damla yağla besle. Zeytinyağı, avokado ya da jojoba yağı işini görür. Avuç içine bir miktar yağ al ve saç derine yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygula. Sonra biraz da saç tellerine sür. Geceyi yağlı saçlarla geçirmenin ödülünü ertesi gün alacaksın.


Saçlarını nasıl koruyorsun?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Eski eşyalarını değerlendir

Eski kıyafetler kişisel tarzına yeni bir şeyler katabilir. Nasıl olduğunu keşfet!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

“Sen kimsin?”

Kimse etrafında zorbaların olmasını istemez. Arkadaşlarımızla huzurlu günler geçirmeyi tercih ederiz. Bu posterle zorbalara ve zorbalığa karşı tavrını gösterebilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web

Devamını oku