Tut onu!

Tut onu!

Saç bakımı ve şekillendirme ürünleriyle, saçlarının tam da istediğin gibi şekillenmesini ve şeklini korumasını sağlayabilir. Nasıl mı?

 

O kadar uğraştın, nihayet istediğin şekli verdin saçlarına. Ama birkaç saat sonra gene bozuldu. Belki de doğru saç bakımı ve saç şekillendirme ürünlerini kullanmıyorsundur. Hangi ürünün işine yarayacağını öğrenmek çok kolay.

Jöleler 

Jöleler saçlarının şeklini korur ve kontrol altında tutar. Ayrıca elektriklenmesini engeller ve parlamalarını sağlar. Jöle ile saçlarını ister havaya dikersin ister yumuşak bukleler halinde sarkıtırsın. Nasıl bir şekil vermek istediğin tamamen sana kalmış. Her tip saça kullanılabilir jöle, ayrıca sana uygun bir tane bulmak için biraz araştırma yapabilirsin. Jöleyi saçların ıslakken kullanmalısın.

 

Kullanımı: Eline biraz jöle al. Parmaklarının arasında incelt ve sonra yumuşak hareketlerle saçına uygula. Eğer saçların kıvırcıksa ve doğal görünmesini istiyorsan jöleyi parmaklarına sür ve saçlarını parmak uçlarınla dokunup şekillendirerek sür. Saçların düzse ve düz kalmalarını istiyorsan önce geniş dişli bir tarakla tara ve sonra yumuşakça üst yüzeye sür. Böylece elektriklenme derdinden de kurtulmuş olursun.

 

Dikkat et: Jöleyi saç diplerine ve saç derine sürme. Çünkü böyle yaparsan saçların olduğundan daha ağır ve sağlıksız görünür. Ayrıca jöleyi tüm gün saçlarının üzerinde tutmak ve çok fazla kullanmak da doğru değil. Bir müddet sonra “beni yıka, beni yıka” diye seslendiklerini duyarsın.

Uzun süreli etki için wax 

Eline bir miktar wax al, parmaklarının ucunda incelt ve saçlarına uygula. Eğer saçların kısaysa tam verdiğin şekilde kalacaklardır. Wax içeren ürünler kontrol altında olmaktan hoşlanmayan saçlar için birebir. Hem şekli korur hem de ışıltı verirler.

 

Kullanımı: Parmaklarına biraz wax al. Sonra ufak dokunuşlarla saçlarını şekillendir. Ne kadar az kullanırsan o kadar iyi, bu yüzden dikkatle şekillendirmelisin saçlarını. Saçların istediğin gibi olmadıysa bir miktar daha sürmende zarar yok ama gereğinden fazla kullanırsan saçların yağlı bir görünüme bürünür ve hatta kırılmalarla karşılaşabilirsin.

 

Dikkat et: Gereğinden fazla kullanırsan wax saçlarını kirli, yağlı ve doğallıktan çok uzak gösterebilir. Üstelik yıkamak da kolay olmayacaktır. Yani dozunda wax en iyisidir.

Saç spreyi 

Saç spreyini özellikle saçların bukleler halindeyse ya da öyle şekil verdiysen rahatlıkla kullanabilirsin.

 

Kullanımı: Saçlarını şekillendirdikten sonra üzerine biraz sprey sık. Spreyi sıkarken başından biraz yüksekçe tut ki, bir noktada yoğunlaşmasın sprey tanecikleri. Hafifçe sık, fazla kullanma. Eğer saçlarını kabartmak istiyorsan, başını aşağı eğ, saçlarını önüne al ve alt kısımlara ve köklere hafifçe sprey sık. Sakın abartma. Sonra saçlarını şöyle bir salla ve kendi güzelliğini izle.

 

Dikkat et: Birçok saç spreyinde alkol bulunur ve alkol yanıcıdır. Saçların düzleştirici, şekillendirici aletlerle zaten kuruyacaklardır ve gereğinden fazla sprey daha da kurumalarına neden olur. Bu yüzden bu aletleri kullandıktan sonra biraz bekle ve sonra saçlarını spreyle.

 

Bu yöntemlerin işe yarayacağını düşünüyor musun? Saç bakımı ve saç şekillendirme yöntemlerini bize anlat! 

 

Yumuşak saçlar için şu yazımızı oku!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

saçlar

3 Melek 17.06.2016

ben 13 yaşındayım saçlarım yağlı deyildi ama şimdilerde hızlı yağlanıyorlar nedeni ne?

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Vücut Piercingi: Bilmen Gereken 6 Şey

Piercing yaptırmayı mı düşünüyorsun? Yaptırmadan önce bilmen gereken bazı şeyler!

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku