Yaz Mevsiminde Saç Bakımı

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

 

Güneş parlıyor, havalar sıcak ve artık yüzme zamanı! Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?! Yaz mevsimi, günlerini dışarda geçirerek eğlenip rahatlamak için harika bir zamandır. Vücudumuzu ve cildimizi yaz güneşinden korumanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Peki ama yazın saçlarına da özel bakım göstermen gerektiğini biliyor musun? Bu ipuçlarının yardımıyla, saçlarını yaz sıcaklarından korursan sağlıklı ve güçlü olurlar!

Saçlarını Güneşten Koru

Yaz güneşi, cildini ve saç derini yakabilir. Peki saçlarının da güneşten yanabileceklerini biliyor muydun? Eğer güneşte çok fazla zaman geçireceksen, o güzel buklelerini, eşarp, şapka ya da bere takarak korumalısın. Kafana ne takarsan tak, çok sıkı olmamasına dikkat et ki saç derindeki kan dolaşımı engellenmesin!

Saçlarını Yüzmeye Hazırla

Tuzlu su ve havuz suyundaki kimyasallar saçlarına zarar verebilir. Yazın saçlarına karşı nazik olman ve onları zararlı şeylerden koruman çok önemlidir. Bunun için yüzmeden önce ve yüzdükten sonra saçlarını suyla durula. Saçlarının dolaşmasını önlemek için yüzerken onları örgü yapabilir ya da bone takabilirsin.

Su Kaybını Önle

Sağlıklı saçlar ve sağlıklı bir vücut için özellikle yazın su kaybetmemek çok önemlidir. Günde en az 8-10 bardak sıvı tüket. Hatta dışarıda aktif olarak çok zaman geçiriyorsan daha çok su içmelisin.

Nemlendir

Durulanmayan nemlendirici saç bakım ürünleri kullanmak için yaz mevsiminden daha iyi bir zaman yoktur. Vücut losyonları nasıl cildini nemlendiriyorsa bu saç ürünleri de saçlarını nemlendirir. Ayrıca, elektriklenmeyi önler ve buklelerinin ortaya çıkmasını sağlar.

Saçların Kendi Kendine Kurusun

Yazın hava yeterince sıcak olduğu için, saçlarının başka herhangi bir ısıya maruz kalmasına asla izin vermemelisin. Buna saç kurutma makinesi de dahildir. Bırak saçların kendi kendilerine kurusun ve doğal dalgaların ortaya çıksın. Şekillendirici ya da düzleştirici saç maşalarını da mümkün olduğunca kullanma.

Saça Zarar Vermeyen Aksesuarlar Kullan

Yüksek ısı yüzünden saçların zaten hassaslaşacağı için onlara özen göstermelisin. Bu nedenle saça daha fazla zarar vermeyecek aksesuarlar tercih etmelisin. Örnek vermek gerekirse: At kuyruğu yapmak için metal klipsleri olmayan lastik tokalar, kenarları sivri olmayan tokalar ve saçla beraber kolayca hareket edebilen kumaş saç bantları.

Yazın hangi saç modellerini en çok seviyorsun?

 

Saçların kıvırcık mı? Şu yazıda kıvırcık saçlı kızlara özel önerilerimizi keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

Bu Düğümü Kim Çözer?

Saçların berbat durumda! Birbirine dolanmış saçlarla başa çıkmak için bazı ipuçları.

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Kıvırcık Saç: 5 Saç Bakımı Önerisi

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku