Tıraş bıçağıyla ilk tüy alma denemesi

Tıraş bıçağıyla ilk tüy alma denemesi

İstenmeyen tüylerden kurtulmaya hazır mısın? İşte sana adım adım tıraş bıçağıyla tüy alma rehberi.


Bacaklarındaki tüyleri almaya hazır olduğunda yapman gerekenleri adım adım bu yazıda bulabilirsin. Eğer henüz hazır değilsen, hatta hiç tıraş bıçağı kullanmak istemiyorsan, kafana takma, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle davranmakta özgürsün. İşte bacaklarında tıraş bıçağıyla en iyi sonucu almak için yapman gerekenler:

1. Tıraş makinesi

Git ve kendine iyi bir tıraş makinesi al. Eğer yedek başlıklı bir tıraş bıçağı alırsan en iyisini yapmış olursun. Tüyleri almaya başladıktan sonra hep elinin altında olmalarını isteyeceksin. Jileti her 5-10 kullanımdan sonra değiştirmeli, tüy alma işleminden sonra iyice temizleyip temiz kalabileceği bir yerde saklamalısın.

2. Hazırlık 

Bacaklarını lifle ya da keseyle güzelce temizle. 2-3 dakika kadar aşırı sıcak olmayan suyla yıka ki kıllar bir güzel yumuşasın. Ardından koruyucu bir tıraş jeli sür. Jel, tüylerinin kolayca kesilmesini sağlar, böylece cildin zarar görmez. Ayrıca jel sürerek hiçbir yerin tüylü kalmamasını sağlamış olursun.

3. Almaya başla 

Bileğinin hemen üstünden başla tüylerini almaya. Bacağına o noktada temas ettirip yukarıya doğru yumuşak ve düz bir şekilde çek. Çok bastırma ki kendini kesmeyesin. Cilde hafif bir açıyla dokundurman yeterli. Her dokunuştan sonra tıraş bıçağını durula. Bacaklarındaki tüyleri hep aynı yönde almalısın, bu şekilde tüyler beklenmedik şekilde büyümemiş olurlar. Ayrıca en iyi sonucu da böyle alırsın. Baldırlarında, dizlerinde ve bileklerinde daha küçük hareketler yap ve dikkatli ol.

4. Kurut 

Tüylerini aldıktan sonra bacaklarını temiz bir havluyla kurula. Parfümsüz ve alkolsüz bir vücut kremi ile nemlendir. Parfüm ve alkol cildinin yanmasına neden olabilir.

5. Temizlik 

İşlemden sonra tıraş bıçağını iyice temizle, kurula ve kapalı bir kutu içinde sakla.


Bacaklarındaki tüyleri almaya ne zaman başladın, nasıl karar verdin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Diş teliyle güzellik

Diş teli kullanman güzel olmadığın anlamına gelmez. Aksine dişlerini ve diş tellerini düzenli temizlersen güzelliğine büyük bir yatırım yapmış olursun.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Göğüslerim diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor?

Göğüslerinin boyu ve şekli diğer kızlarınkine göre nasıl görünüyor, keşfet!

Devamını oku

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

Devamını oku