Tıraş bıçağıyla ilk tüy alma denemesi

Tıraş bıçağıyla ilk tüy alma denemesi

İstenmeyen tüylerden kurtulmaya hazır mısın? İşte sana adım adım tıraş bıçağıyla tüy alma rehberi.

 

Bacaklarındaki tüyleri almaya hazır olduğunda yapman gerekenleri adım adım bu yazıda bulabilirsin. Eğer henüz hazır değilsen, hatta hiç tıraş bıçağı kullanmak istemiyorsan, kafana takma, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle davranmakta özgürsün. İşte bacaklarında tıraş bıçağıyla en iyi sonucu almak için yapman gerekenler:

1. Tıraş makinesi

Git ve kendine iyi bir tıraş makinesi al. Eğer yedek başlıklı bir tıraş bıçağı alırsan en iyisini yapmış olursun. Tüyleri almaya başladıktan sonra hep elinin altında olmalarını isteyeceksin. Jileti her 5-10 kullanımdan sonra değiştirmeli, tüy alma işleminden sonra iyice temizleyip temiz kalabileceği bir yerde saklamalısın.

2. Hazırlık 

Bacaklarını lifle ya da keseyle güzelce temizle. 2-3 dakika kadar aşırı sıcak olmayan suyla yıka ki kıllar bir güzel yumuşasın. Ardından koruyucu bir tıraş jeli sür. Jel, tüylerinin kolayca kesilmesini sağlar, böylece cildin zarar görmez. Ayrıca jel sürerek hiçbir yerin tüylü kalmamasını sağlamış olursun.

3. Almaya başla 

Bileğinin hemen üstünden başla tüylerini almaya. Bacağına o noktada temas ettirip yukarıya doğru yumuşak ve düz bir şekilde çek. Çok bastırma ki kendini kesmeyesin. Cilde hafif bir açıyla dokundurman yeterli. Her dokunuştan sonra tıraş bıçağını durula. Bacaklarındaki tüyleri hep aynı yönde almalısın, bu şekilde tüyler beklenmedik şekilde büyümemiş olurlar. Ayrıca en iyi sonucu da böyle alırsın. Baldırlarında, dizlerinde ve bileklerinde daha küçük hareketler yap ve dikkatli ol.

4. Kurut 

Tüylerini aldıktan sonra bacaklarını temiz bir havluyla kurula. Parfümsüz ve alkolsüz bir vücut kremi ile nemlendir. Parfüm ve alkol cildinin yanmasına neden olabilir.

5. Temizlik 

İşlemden sonra tıraş bıçağını iyice temizle, kurula ve kapalı bir kutu içinde sakla.

 

Bacaklarındaki tüyleri almaya ne zaman başladın, nasıl karar verdin?

Peki bu iş için ihtiyacın olan tüm Gillette Venus ürünlerini keşfetmeye ne dersin? Ürünler hakkında daha fazla bilgi burada!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Yaz makyajı

İşte sana plaj sonrasında da her zamanki kadar güzel görünmen için bilmen gereken sırlar.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku