Bacak Tüylerinden Kurtulmanın 4 Yolu

Bacak Tüylerinden Kurtulmanın 4 Yolu

İstenmeyen tüyleri istediğin gibi yok edebilirsin. İşte denemen için birkaç seçenek.

 

Tüylü bacaklara elveda! Bütün o istenmeyen tüylerden kurtulmak için, jiletle, ağdayla, tüy dökücü krem ya da epilatörle kullanabilirsin. Mesele senin için hangi yöntemin doğru olduğunu bulmak. Karar vermeden önce seçeneklere bir göz at.

Jilet Bacaklardaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en yaygın yolu jilet kullanmaktır. Jiletle bacaklarını tıraş etmek çok kolaydır. Ancak her şeyin istediğin gibi gitmesini garantilemek için bazı noktalara dikkat etmelisin. Asla eski veya körelmiş jilet bıçağı kullanmamalısın. Ayrıca cildini korumak için mutlaka tıraş kremi sürmelisin. Jileti çok fazla bastırmadan deri yüzeyinde kayarak ilerlemesine izin vermelisin.

Ağda

Bacaklardaki tüylerden kurtulmanın bir başka yolu da ağda yapmaktır. Erimiş, ılık ağdayı cildine sürdükten sonra üzerini ağda beziyle kapat. Ağda soğuyup sertleştiğinde, bezi tüylerin çıkış yönünün tersine doğru hızla çekersin. Bu işlem evde veya kuaförde yapılabilir. Ağdanın bir yerlerine bulaşması veya etrafa yapışması çok kolaydır. Ağdanın pisliğiyle uğraşmamak için biz genelde ağda işini kuafördeki profesyonellere bırakırız.

Tüy Dökücü Krem

Bazı kimyasallar içeren tüy dökücü kremlere de başvurabilirsin. Bunlar, kıl köklerine zarar verdikleri için, kremi yıkayıp çıkarırken, kremle beraber tüyler de dökülür. Oldukça basit bir süreçtir. Tek kötü tarafı, bu kremler hassas bölgeleri tahriş edebilir ve baya kötü kokarlar. Krem kullanırken, dökülmesini istemediğin tüylerin üzerine yanlışlıkla sürmemeye dikkat et!

Epilatör

Epilatör tıpkı elektrikli tıraş makinesine benzer ama tüyleri farklı şekilde alır. Epilatörü nazikçe cildinde gezdirirken, tıpkı ağda gibi tüyleri yakalar ve koparır. Tüyleri kökünden kopardığı için elde ettiğin sonuç dört hafta kadar etkili olabilir. Ayrıca zaman içinde, tüyler daha yumuşak ve daha seyrek çıkmaya başlar. Bacaklarını epilatöre hazırlamak için önce peeling yap ve ardından durulayıp iyice kurula.

Hangi yöntemin daha iyi olduğu kişiden kişiye göre değişir. O yüzden, sana en rahat gelen yöntemi seç. Sonuçta bacaklar senin ve onlara nasıl baktığın tamamen senin kararın!

Bacak tüyleri hakkında sen ne düşünüyorsun: Kalsınlar mı gitsinler mi?

 

Tüylerini almalı mısın yoksa almamalı mısın? Şu yazımıza göz at ve kararı kendin ver.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

NEDEN

Raziye 17.01.2021

ama benim annem bunların hiç birine izin vermiyor :( :( diğer paylaşımlarınıza da baktım ama çoğu yetişkinler için biraz bize uygun şeyler paylaşsanız olmaz mı

Koltukaltı Tüylerini Tıraş Ederken: 6 Pratik Bilgi

Tertemiz koltukaltları için bu 6 pratik bilgi sana yetecek.

Devamını oku

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yolu

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolunu mu arıyorsun? Yoksa ilk kez mi yapacaksın? Bu seçeneklere bir göz at.

Devamını oku

Braun Silk-épil 7 Epilatör 7175 Islak ve Kuru

Braun Silk-épil 7 Epilatör 7175 Islak ve Kuru

istenmeyen tuyleri kokunden hallet

Elektrikli tıraş makinesine benziyor ama tüyleri ağda gibi alıyor. Ne olabilir? Cevabı burada!

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku

Sivilce Nedir ve Neden Her Şeyi Berbat Eder?

Sivilcenin ne olduğunu ve cildinin regl döneminden nasıl etkilendiğini öğrenebilirsin.

Devamını oku