Ağda doğru yöntem mi?

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Ağda nasıl kullanılır? 

Sıcak ya da soğuk ağda tüylerini almak istediğin bölgeye sürülür ve üzerine yapıştırılan ince bir kağıtla çekilmek suretiyle tüyler alınır. Ağda cilt üzerinde katılaştığında kağıt, tüylerin büyüme yönünün aksi yönünde hızla çekilir. Ağda yüzeyiyle birlikte tüyler de çekilmiş olur. 

Ne yapar? 

Koluna ya da bacağına sardığın bir parça yara bandını çıkartmaya çalışırken nasıl hissettiğini biliyorsundur. Ağda da çekilip alınırken işte öyle hissettiriyor. Eğer acı eşiğin düşükse, ağdayı küçük bölgelerde uygulamakla yetinmek en iyisi. Bikini bölgesi, kaş üstleri ve dudaklarının üzeri gibi...

Ağdanın iyi ve kötü tarafları 

Ağdadan sonra aşağı yukarı 3-5 hafta kadar yumuşacık bir cildin olur, tabii acıya dayanabilirsen. Ayrıca ağdanın işe yaraması için tüylerinin bir miktar uzamalarını beklemen gerekir. Ağda sonrasında kendini yapış yapış hissedersin, ayrıca dikkat etmezsen cildin tahriş olabilir.

İlk ağda tecrübesi

Kendi kendine ağda yapabileceğin kitleri her yerde bulabilirsin. Ama ilk denemeni bir profesyonele yaptırmakta fayda var, en azından daha az canın acır. Hem profesyonel uygulama sayesinde tüylerin kırılmakla kalmaz, kökünden çekilirler. İster evde kendin yap ister bir ağdacıya git, ağdadan sonra iyi bir nemlendirici kullanman gerekir. Böylece cildinin tahriş olmasını engelleyebilirsin.


İlk ağda tecrübeni hatırlıyor musun? İyi ve kötü yönlerini anlatabilir misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

profesyonel en güzeli

madamoiselle 30.01.2018

bikini bölgesi için kuaförler güzellik salonları şart. oraya en iyi ağda. aynı şekilde kaş da. bıyık kendiniz alabilirsiniz

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku