Her genç kızın bilmesi gereken 6 tüy alma sırrı

Her genç kızın bilmesi gereken 6 tüy alma sırrı

Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmak mı istiyorsun?

 

Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmak için aklında tutman gereken sırları öğrenmek ister misin? Bacak ve koltuk altındaki tüyleri almak başka şey, bikini bölgesiyse bütünüyle başka… Bu bölgedeki tüyleri alırken çok dikkatli olman gerekir. Çünkü bikini bölgesinde cildin çok hassastır ve üstelik tıraş makinesi kullanımı da zordur. Eğer rahat etmek istiyorsan aşağıda senin için sıraladığımız bilgileri aklında tutman gerekir.

1. Cildini yumuşat

Bikini bölgesinde cildin özellikle çok hassas olduğu için, tüyleri almadan önce sıcak suyla iyice nemlendirip yumuşatman önemlidir, çünkü bu bölgede tıraş makinesiyle yapacağın hatalı bir hareket canını çok yakabilir.

2. Tıraş jeli

Bikini bölgesindeki tüyleri alırken, aşırı duyarlı cildine zarar vermemek için nemlendirici açısından zengin bir tıraş jeli kullanmalısın. Gillette Venus tıraş jelinden iyisini bulamazsın.

3. Yumuşak bir tabaka oluştur

Bacaklardaki tüyleri almak kolaydır, çünkü bu bölgede cilt yüzeyi daha düzdür, tıraş makinesini kolayca hareket ettirirsin. Ama bikini bölgesinde böyle bir avantaja sahip değilsin. Dolayısıyla tıraş makinesinin ergonomik bir tasarıma sahip olması gerekir. Böylece tıraş jeliyle oluşturduğun yumuşak tabaka sayesinde tıraş makinesini kolayca kontrol edip, erişilmesi güç bölgelerdeki tüyleri de alabilirsin.

4. Jilet yanığını önlemek

Bikini bölgesindeki tüyler uzamaya başladıklarında zaman zaman deri altında kıvrılır ve kırmızı, kaşıntılı döküntülere neden olurlar. Bu durumu engellemek için, yumuşak küçük hareketlerle ve tüylerin yönünü gözeterek alman gerekir.

5. Yumuşak ol

Tüylerden kurtulmak için tıraş bıçağını cildine ne kadar az bastırırsan o kadar iyi. En yumuşak şekilde tüy almak için, yeni bir jilet bıçağı ve çok miktarda tıraş jeli kullanmalısın. Aynı bölgeyi ikinci kez almak istiyorsan, ikinci kez tıraş jeli kullanmalısın.

6. Pudrayla bitir

İşlemden sonra bikini bölgeni soğuk suyla durula. Böylece tüylerin kökleri kapanmış olur. Ardından kurula ve pudrayla operasyonu bitir.


Birçok başka şeyde olduğu gibi, tıraş makinesiyle tüy almak da öğrenilen bir şey. Bu konuda başına gelen kazaları anlatmak ister misin?

 

Gillette Venus pürüzsüzlüğü hakkında daha fazla bilgi için, tıkla!

 

Yeni başlayanlar için tüy alma yöntemlerini keşfet!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Koltukaltı Tüylerini Tıraş Ederken: 6 Pratik Bilgi

Tertemiz koltukaltları için bu 6 pratik bilgi sana yetecek.

Devamını oku

Bacak Tüylerinden Kurtulmanın 4 Yolu

İstenmeyen tüyleri istediğin gibi yok edebilirsin. İşte denemen için birkaç seçenek.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yolu

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolunu mu arıyorsun? Yoksa ilk kez mi yapacaksın? Bu seçeneklere bir göz at.

Devamını oku

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok terliyorum” diyorsan, yalnız değilsin. Terleme nedir ve aşırı terleme neden olur ve nasıl başa çıkabilirsin öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku