Her genç kızın bilmesi gereken 6 tüy alma sırrı

Her genç kızın bilmesi gereken 6 tüy alma sırrı

Bikini bölgesindeki tüylerden sıkıldın mı? Bikini bölgesindeki tüyleri alırken aklında tutman gereken sırları öğrenmek ister misin?

 

Bacak ve koltuk altındaki tüyleri almak başka şey, bikini bölgesiyse bütünüyle başka… Bu bölgedeki tüyleri alırken çok dikkatli olman gerekir. Çünkü bikini bölgesinde cildin çok hassastır ve üstelik tıraş makinesi kullanımı da zordur. Eğer rahat etmek istiyorsan aşağıda senin için sıraladığımız bilgileri aklında tutman gerekir.

1. Cildini yumuşat

Bikini bölgesinde cildin özellikle çok hassas olduğu için, tüyleri almadan önce sıcak suyla iyice nemlendirip yumuşatman önemlidir, çünkü bu bölgede tıraş makinesiyle yapacağın hatalı bir hareket canını çok yakabilir.

2. Tıraş jeli

Bikini bölgesindeki tüyleri alırken, aşırı duyarlı cildine zarar vermemek için nemlendirici açısından zengin bir tıraş jeli kullanmalısın. Gillette Venus tıraş jelinden iyisini bulamazsın.

3. Yumuşak bir tabaka oluştur

Bacaklardaki tüyleri almak kolaydır, çünkü bu bölgede cilt yüzeyi daha düzdür, tıraş makinesini kolayca hareket ettirirsin. Ama bikini bölgesinde böyle bir avantaja sahip değilsin. Dolayısıyla tıraş makinesinin ergonomik bir tasarıma sahip olması gerekir. Böylece tıraş jeliyle oluşturduğun yumuşak tabaka sayesinde tıraş makinesini kolayca kontrol edip, erişilmesi güç bölgelerdeki tüyleri de alabilirsin.

4. Jilet yanığını önlemek

Bikini bölgesindeki tüyler uzamaya başladıklarında zaman zaman deri altında kıvrılır ve kırmızı, kaşıntılı döküntülere neden olurlar. Bu durumu engellemek için, yumuşak küçük hareketlerle ve tüylerin yönünü gözeterek alman gerekir.

5. Yumuşak ol

Tüylerini alırken cildine ne kadar az bastırırsan o kadar iyi. En yumuşak şekilde tüy almak için, yeni bir jilet bıçağı ve çok miktarda tıraş jeli kullanmalısın. Aynı bölgeyi ikinci kez almak istiyorsan, ikinci kez tıraş jeli kullanmalısın.

6. Pudrayla bitir

İşlemden sonra bikini bölgeni soğuk suyla durula. Böylece tüylerin kökleri kapanmış olur. Ardından kurula ve pudrayla operasyonu bitir.


Birçok başka şeyde olduğu gibi, tıraş makinesiyle tüy almak da öğrenilen bir şey. Bu konuda başına gelen kazaları anlatmak ister misin?

Gillette Venus pürüzsüzlüğü hakkında daha fazla bilgi için, tıkla!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Plajda da Havanı At

Mayo giymek sinir bozucu bir şey olabilir. Aşağıda kendini mayo ya da bikini içinde mükemmel hissedeceğin bazı yollar bulabilirsin.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku