Bikini bölgesindeki tüyleri almanın incelikleri

Bikini bölgesindeki tüyleri almanın incelikleri

Bikini bölgesindeki bütün tüylerden kurtulmaya karar verdiğinde, mevzunun inceliklerini de bilmek isteyeceksin.

 

Başka deyişle genital bölgedeki tüyler uzamaya başladığında sanki büyümeleri hiç durmayacakmış gibi hissedersin. Bu çok normal. Hatta yavaş uzuyorlarsa da normal. Bu bölgede uzayan tüyler, hepimizde farklı bir uzama ve şekillenme eğilimi gösterir. Onları alıp almamaksa tamamen sana kalmış bir karar. Neden mi?

Bikini bölgesindeki tüyler nasıl büyür?

Bu bölgedeki tüylerin ne hızda ve şekilde büyüyeceğine hormonların ve genlerin karar verir. Kimi kızlarda bu tüyler aşağıya doğru uzar. Kimilerinde ise ince şeritler halinde genital çizgiden göbek deliğine doğru genişleyerek çoğalırlar.

Bu bölgedeki tüylerin rengi ve dokusu

Kimi kızlarda diğer tüylerden hem renk hem de doku olarak farklı gösterirler. Bir çoğumuzda bu tüyler diğer tüylere oranla daha kıvırcık ve koyu renklidir.

Bu tüyler ne işe yarar?

Tıpkı kirpiklerinin gözlerini kir ve terden koruması gibi, bu tüyler de genital bölgeyi dış etkilerden korur, temiz ve sağlıklı tutarlar.

Bu bölgedeki tüylerden vazgeçmek

Özellikle mayo-bikini giyme mevsiminde, bu bölgedeki tüylerden kurtulmak isteyebilirsin, çünkü kimse bikinisinin kenarlarından tüylerinin görünmesini istemez. Bunun için tıraş bıçağı, ağda ya da tüy dökücü krem kullanabilirsin. Bu bölgede yalnızca dışarıda kalan tüylerden mi kurtulacağın yoksa tüylerin tamamını mı alacağın bütünüyle sana kalmış. Eğer bütün tüylerden kurtulmaya karar verdiysen şunları aklında tut: Tüy dökücü kremler her kızda başka sonuç verir. Bu nedenle önce bedeninin küçük bir bölgesinde dene, eğer alerjik reaksiyonun yoksa ya da cildin tahriş olmadıysa bölgenin tamamında kullanabilirsin.


  • Ağda ile tüy almak birkaç gün boyunca cildinde kızarıklığa ve tahrişe neden olabilir. Bunu aklında tutarak ağda zamanını planla.

  • Kullanılmış tıraş bıçağı kullanmak cildini tahriş eder ve tıraş yanığına neden olabilir. Bu bölgedeki tüyleri kullanılmamış bir bıçakla al.

 

Gel seninle bikini bölgesindeki tüylerle ilgili ne yapmaya karar verdiğini konuşalım. Buradaki tüyleri daha önce hiç aldın mı, nasıl hissettin?

 

Bikini bölgesine ağda yapmadan önce bu yazımızı oku!

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

Tüyler

Ceren 14.03.2020

ben ağdayla aldım birkaç sefer ancak acıya gerçekten dayanamadığım için tıraş bıçağına geçtim. Belki 1-2 yıl sonra lazer yaptırabileceğim ancak o zamana kadar ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çünkü tıraş bıçağı aldıktan ertesi gün sonra sanki tekrar çıkıyor gibi hissettiriyor ve rahatsız oluyorum. Ne yapabilirim?

tüyler

esra47 13.08.2016

ben regl olduğumdan beri tüylerimi jiletle alıyorum ama çok rahatsızım artık ağdaya geçmek istiyorum ailem şimdilik lazer yapmamı istemiyor napabilirim nasıl ağda kullanabilirim uyuşturucu kremler bende bi etki yapmadı bikini bölgeside hassas olduğundan dokunamıyorum bile bikini giymiyorum çünkü gözüküyor napmalıyım

El Yapımı Kokulu Balsamlarla Her Gün Güzel Kokabilirsin!

Kendin için katı parfüm yapmak sandığından çok daha kolay.

Devamını oku

Koltukaltı Tüylerini Tıraş Ederken: 6 Pratik Bilgi

Tertemiz koltukaltları için bu 6 pratik bilgi sana yetecek.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Bacak Tüylerinden Kurtulmanın 4 Yolu

İstenmeyen tüyleri istediğin gibi yok edebilirsin. İşte denemen için birkaç seçenek.

Devamını oku

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok terliyorum” diyorsan, yalnız değilsin. Terleme nedir ve aşırı terleme neden olur ve nasıl başa çıkabilirsin öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku