Bikini bölgesindeki tüyleri almanın incelikleri

Bikini bölgesindeki tüyleri almanın incelikleri

Bikini bölgesindeki bütün tüylerden kurtulmaya karar verdiğinde, mevzunun inceliklerini de bilmek isteyeceksin.


Başka deyişle genital bölgedeki tüyler uzamaya başladığında sanki büyümeleri hiç durmayacakmış gibi hissedersin. Bu çok normal. Hatta yavaş uzuyorlarsa da normal. Bu bölgede uzayan tüyler, hepimizde farklı bir uzama ve şekillenme eğilimi gösterir. Onları alıp almamaksa tamamen sana kalmış bir karar. Neden mi?

Bu bölgedeki tüyler nasıl büyür? 

Bu bölgedeki tüylerin ne hızda ve şekilde büyüyeceğine hormonların ve genlerin karar verir. Kimi kızlarda bu tüyler aşağıya doğru uzar. Kimilerinde ise ince şeritler halinde genital çizgiden göbek deliğine doğru genişleyerek çoğalırlar.

Bu bölgedeki tüylerin rengi ve dokusu 

Kimi kızlarda diğer tüylerden hem renk hem de doku olarak farklı gösterirler. Bir çoğumuzda bu tüyler diğer tüylere oranla daha kıvırcık ve koyu renklidir.

Bu tüyler ne işe yarar? 

Tıpkı kirpiklerinin gözlerini kir ve terden koruması gibi, bu tüyler de genital bölgeyi dış etkilerden korur, temiz ve sağlıklı tutarlar.

Bu bölgedeki tüylerden vazgeçmek 

Özellikle mayo-bikini giyme mevsiminde, bu bölgedeki tüylerden kurtulmak isteyebilirsin, çünkü kimse bikinisinin kenarlarından tüylerinin görünmesini istemez. Bunun için tıraş bıçağı, ağda ya da tüy dökücü krem kullanabilirsin. Bu bölgede yalnızca dışarıda kalan tüylerden mi kurtulacağın yoksa tüylerin tamamını mı alacağın bütünüyle sana kalmış. Eğer bütün tüylerden kurtulmaya karar verdiysen şunları aklında tut: Tüy dökücü kremler her kızda başka sonuç verir. Bu nedenle önce bedeninin küçük bir bölgesinde dene, eğer alerjik reaksiyonun yoksa ya da cildin tahriş olmadıysa bölgenin tamamında kullanabilirsin.


  • Ağda ile tüy almak birkaç gün boyunca cildinde kızarıklığa ve tahrişe neden olabilir. Bunu aklında tutarak ağda zamanını planla.

  • Kullanılmış tıraş bıçağı kullanmak cildini tahriş eder ve tıraş yanığına neden olabilir. Bu bölgedeki tüyleri kullanılmamış bir bıçakla al.


Gel seninle bikini bölgesindeki tüylerle ilgili ne yapmaya karar verdiğini konuşalım. Buradaki tüyleri daha önce hiç aldın mı, nasıl hissettin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

tüyler

esra47 13.08.2016

ben regl olduğumdan beri tüylerimi jiletle alıyorum ama çok rahatsızım artık ağdaya geçmek istiyorum ailem şimdilik lazer yapmamı istemiyor napabilirim nasıl ağda kullanabilirim uyuşturucu kremler bende bi etki yapmadı bikini bölgeside hassas olduğundan dokunamıyorum bile bikini giymiyorum çünkü gözüküyor napmalıyım

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Yazdan çıkmış cilt!

Kurutucu sıcaklar, tuzlu deniz, bronz bir ten derken cildini yıprattın da yıprattın! Bu yüzden de solgun, gergin ve kuru bir cilt ile karşı karşıyasın! Peki, durum daha da kötüye gitmeden bir an önce cildinin

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Günlük tutmanın güzelliği

Günlük tutuyor musun? Havalı bir günlüğün olsun istiyorsan bu yazıyı dikkatle okumalısın.

Devamını oku