Epilatör kullanırken nelere dikkat etmeli?

Epilatör kullanırken nelere dikkat etmeli?

Haftalarca tadını çıkarabileceğin ipeksi, yumuşak bir cilt istiyorsun ve bunun için epilasyon yapmaya karar verdin. Şimdi bu yazıyı okumanın tam zamanı…


Şimdiye kadar tıraş ve ağda konusunda pek çok şey öğrendin, şimdi sıra epilasyonda. Epilasyon epilatörle yapılır ve epilatör de tüyleri kökünden çekip alan elektrikli bir makinedir. Epilatör, tüylerin uzamasını geciktirir ve uzadıklarında da daha yumuşak ve sayıca az olmalarını sağlar. Fakat epilatör kullanmaya başlamadan önce beklentilerini gözden geçirmende ve bu yöntemi iyi tanımanda fayda var.

Uzun süren yumuşaklık mı istiyorsun? 

Epilatör tüyleri köklerinden alır. Bu sayede tüyün yeniden uzaması 4-6 haftayı bulur . Tüyler yeniden büyüdükleri zaman da daha yumuşak ve ince olurlar.

Endişelenme 

Düşündüğün kadar acılı bir yöntem değildir. İlk kullanım en kötüsüdür, çünkü tüylerinin yüzde yüzünü almak zorunda kalırsın. Sonraki denemelerde ise tüy miktarı azalacağı için epilatör kullanırken daha az acı hissedersin.

Cildini nemlendir 

Epilatör kullanmadan önce cildini iyice bir nemlendirmende fayda var. Bunun için su yeterli. Bu nedenle suya karşı korumalı bir epilatör kullanman iyi olur. Böylece makineyi duşta bile kullanabilirsin.

Hassas ciltler 

Epilatörün üzerindeki cımbızlar yalnızca tüyleri almaya programlıdır. Dolayısıyla cildin hassas da olsa zarar vermezler. Bu nedenle epilasyon hassas ciltli kızlar için, özellikle kış gibi kuru mevsimlerde en iyi yöntemdir.

Ters yönde büyüyen tüyler seni endişelendirmesin 

Ters yönde büyüyüp, cildin altında kıvrılan tüyler çok can sıkabilir. Çünkü mikrop kapma ve büyükçe bir sivilceye dönüşme ihtimalleri yüksektir. Bu sendromun nedeni fazlasıyla bastırılarak yapılan tıraştır. Bu sorundan kurtulmak istiyorsan cildini sık sık keselemeli ya da liflemeli, bu şekilde ölü hücrelerden kurtulmalısın. Ancak epilatör kullanmadan hemen önce ya da hemen sonra cildini sakın lifleme ya da keseleme, çünkü cildinin aşırı gerilmesine neden olabilirsin. 

Her yerde kullan 

Çoğu epilatör farklı parçalarla en hassas bölgelerde, örneğin koltuk altı ve bikini bölgesinde bile kullanılabilir.


Daha önce epilasyon yöntemini denediğinde canın yandı mı? Peki sonuçlar tatmin etti mi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Kış boyunca saçlara ne yapmamalı?

Kış mevsiminde saçlarına olanları sevmiyorsun değil mi? Bu konuda yardımcı olabiliriz. İşte sana kış boyunca yapmaman gereken dört şeyi sıraladık.

Devamını oku

Vajinal akıntı ve günlük pedler hakkında uzman görüşü almaya ne dersin?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu günlük pedler ve genital hijyenle alakalı merak ettiklerini cevaplıyor!

Devamını oku

Orkid her zaman yanında!

“Sen kimsin?”

Kimse etrafında zorbaların olmasını istemez. Arkadaşlarımızla huzurlu günler geçirmeyi tercih ederiz. Bu posterle zorbalara ve zorbalığa karşı tavrını gösterebilirsin. Bu konuda daha fazla bilgi için web

Devamını oku