İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.


Yüzündeki tüylerden bütünüyle kurtulmak ciddi bir iştir ve mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gereken bir dizi işlem gerektirir. Eğer aradığın şey kalıcı bir çözümse, doktoruna iğneli epilasyon yöntemi hakkında sorular sormaya başlamanın tam zamanı. Bir yandan da para biriktirmeye başla, çünkü bu işlemler hiç de ucuz sayılmaz.

İğneli epilasyon nedir? 

İncecik bir iğneyle saç köklerine çok az bir miktar elektrik akımı verilir. Bu şekilde kökler ortadan kaldırılarak tüylerin yeniden uzaması engellenmiş olur.

Akılda tutulması gereken noktalar 

İğneli epilasyon özellikle küçük ve orta büyüklükte bölgeler için kullanılabilir, örneğin yüzünde, dudaklarının üzerinde, çenende ve kaşlarının kenarlarında bu yöntemden yararlanabilirsin. Fakat bu onaylanmış yöntem, istenmeyen bütün tüylere uygulandığı zaman aşırı pahalı ve zaman tüketen bir işleme dönüşebilir. Her bir seans 15-60 dakika sürecektir ve ödeme de genellikle saat ücreti olarak yapılır.

İğneli epilasyondan sonra 

İğneli epilasyon uygulamasından sonra epilasyon uzmanına hoş çakal deyip ortadan kaybolamazsın. Cildine özenle bakman gerekir. Lifle ovmak, keselemek, güneş banyosu, yüzmek ve sauna en az 2-3 gün boyunca yasaklanır.


İğneli epilasyon yöntemini denemeyi düşünür müsün? Yoksa başka yöntemleri mi tercih edersin? Neden? 

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku