İstenmeyen tüylere karşı uzun vadeli çözüm

İstenmeyen tüylere karşı uzun vadeli çözüm

İstenmeyen tüylere karşı kullanabileceğin bir epilatörün, yüzeysel tüy almanın ya da ağdanın yerini nasıl alabileceğini bilmek ister misin?


Artık bacaklarındaki tüylerden kurtulma vakti geldi. Şimdi merak ettiğin şey pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için en doğru çözümün jilet olup olmadığı. Aslında başka bir yöntem daha var. Bir epilatör alabilirsin. Belki de bu sana daha uygun bir çözümdür. İşte epilatörle diğer tüy alma yöntemleri arasındaki farklılıklar…

Yüzeysel tüy alma yöntemlerine karşı epilasyon 

Jilet kullanırken cildini kesebilirsin. Tüy dökücü kremlerin etkisiyse 1-3 gün sürer. Epilasyon tüyleri köklerinden çekip alır, bu sayede tüyler daha geç ve yumuşak uzar. Duş alırken suya karşı dayanıklı bir epilatör kullanabilirsin. Bu yöntem de diğerleri kadar kolaydır.

Epilasyon ağdaya karşı 

Epilatör, ağdanın alamadığı tüyleri de alır. Çünkü en kısa tüyleri bile kaldırıp yumuşakça çekecek şekilde tasarlanmıştır. Braun marka kimi epilatörler ağdanın dört katı etkilidir.

Uzun vadeli yumuşaklık 

Epilatör tüyleri köklerinden çekerek aldığı için, tekrar uzamaları 4-6 hafta kadar sürer. Bir de bonus var, epilatörün etkisi aslında yarı kalıcıdır. Birkaç yıl boyunca epilatör kullandığında tüylerinin miktarında da azalma görürsün. Çünkü bir tüy kökü ancak birkaç kez yeniden uzayabilir. Zaman geçtikçe tüyler azalır ve yumuşar.

Yolculukta tüy almak 

Epilatör kullanırken jel ya da krem kullanmak zorunda değilsin, bu da işlem sonrasında daha az dağınıklık demektir. Üstelik durulamaya da gerek kalmaz. Ayrıca epilatör çantanda çok az yer tutar. Yolculukta tüylerle mücadele epilatör sayesinde kolaylaşır.


İpeksi, yumuşak bacaklar için senin sırrın ne? Sırlarını bizimler paylaşır mısın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Ağız Bakım Uzmanı

Ipana

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku