Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmak

Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulma seçeneği ilk bakışta çok çekici gelebilir. Ama önce bu seçeneğin senin için en uygun yöntem olup olmadığını araştırmalısın.


Herkes lazerle istenmeyen tüylerden kurtulmanın ne kadar kolay olduğunu anlatıyor. Peki bu yöntem senin için gerçekten en iyisi mi? Bu tamamen ne kadar para ödeyebileceğine, tüylerinin rengine ve cilt tipine bağlı.

Lazer yöntemi nedir?

Teninin belirli bölgeleri, küçük alt bölgelere ayrılarak, ince bir lazer ışınıyla taranır. Lazer ışını, temas ettiği yerdeki istenmeyen tüy köklerini ortadan kaldırarak, bir daha büyümemelerini sağlar.

İyi ve kötü lazer teknikleri 

Lazer ışınları, iğneli epilasyon denilen yöntemden daha az acılı; fakat daha hızlıdır. Lazerin temas ettiği her noktada daha sonra daha az miktarda tüy çıktığını görürsün. Birkaç ay, hatta birkaç yıl sonra aynı işlemi tekrar ettirmen yeterli olur. Hatta tüyler çıktığı zaman da daha ince ve yumuşak olacaktır. Fakat tıpkı iğneli epilasyon gibi, lazer yöntemi de bir profesyonel tarafından defalarca uygulama yapılmasını gerektirir ve bütçesi de hayli yüksektir.

Lazer yöntemi sende işe yarar mı? 

Yöntemin ne kadar işe yarayacağı tüylerinin rengine ve cilt tipine bağlı. Açık tenli ve koyu renk tüylü kızlar, sarışın ve kızıl saçlı olanlardan çok daha uzun vadeli ve verimli sonuç alırlar lazerden. Doktorunla konuş. Böylece o kadar paraya değip değmeyeceğine daha iyi karar verebilirsin.


Lazerle epilasyon yaptırmayı hiç düşündün ya da denedin mi? Sonuçlar beklediğin gibi miydi?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum ve Hüküm ve Koşulları
  • Yorumları göster

Lazer Epilasyon

elif2000 18.10.2016

Denizlide lazer Epilasyon için klinik soran arkadaşlar var.Ben Talya Estetiğe lazer epilasyon için gittim.hem sağlık bakanlığı onaylı hemde dünyalar tatlısı Dr SEREN hanım var.Ağrısız jelsiz tüylerimden kurtuldum.Çok memnum kaldım.tavsiye ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Ağda doğru yöntem mi?

Ağda hakkındaki gerçekleri öğren ve sonra buna değip değmeyeceğine kendin karar ver.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Kış boyunca saçlara ne yapmamalı?

Kış mevsiminde saçlarına olanları sevmiyorsun değil mi? Bu konuda yardımcı olabiliriz. İşte sana kış boyunca yapmaman gereken dört şeyi sıraladık.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aynı Çocuktan Hoşlandığınızda Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku