Tüylerimden kurtulayım derken cildini kurutma!

Tüylerimden kurtulayım derken cildini kurutma!

İstenmeyen tüylerden hem kolayca kurtul; hem de cildin yumuşacık, ipek gibi olsun.


Tüyleri jiletle almak cildi kurutabilir. Senin cildin de kuruyor mu? Cevap evetse bu yazıyı mutlaka okumalısın. İstenmeyen tüylerden kurtulurken, cildinin en üstteki yüzeyini de ortadan kaldırmış olursun, cildin işte bu yüzden kurur ve kaşınmaya başlar. Ama birkaç kolay alışkanlık ederek, tıraş makinesiyle tüy almanın cildini yumuşatıp ışıl ışıl parlatmasını da sağlayabilirsin.

Önce nemlendir 

Tüy almak için banyonun sonunu bekle. Sıcak su ve buhar cildini ve tüylerini yumuşatır, bu da tıraş bıçağının onları daha kolay kesmesini sağlar, üstelik cildin de kayganlaşacağı için işin kolaylaşır. Banyodan sonra nemlendiricili bir tıraş jeli kullan ve sonra tüylerini al. Sonunda cildin henüz sıcakken, cildini nemlendirmekle kalmayıp besleyici bir vücut losyonu uygula.

Cildini besle

Güzellik, cildin derinliklerinde başlar. Hepimiz lezzetli yemekler yemeyi severiz. Ama cilt ancak dengeli beslenmeyle korunabilir. Bu sebeple yeme programında taze sebzeler, meyveler ve lifler mutlaka olmalı.. Çünkü bu yiyecekler yalnız seni değil, cildini de besler. Ayrıca, gün içinde yeterince su içtiğinden emin ol. Susuzluk çeken yalnız sen değilsin, cildinin de içtiğin suya ihtiyacı var.

Mevsim koşullarına göre giyin

Kışları cildinin soğuk havayla mümkün olduğu kadar az temas etmesini sağla, bunun için de kış ayları boyunca kışa uygun kıyafetler giymen gerekir. Yazları ise güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmalısın. Güneş ışınları cildini kurutur, sıcaktan terlemek ise cildini tahriş edebilir. Yazları mümkün olduğu kadar doğal kumaşlarla üretilmiş giysileri kullan ki cildin nefes alsın. Sabah egzersizini yaptıktan sonra duşunu al ve vücut losyonu uygula. Eğer yoldaysan, yanında terlediğin zaman değiştirebileceğin kuru giysiler taşı.


Cildi nemlendirmek önemli ve aslında eğlenceli de olabilir. Ayrıca harika kokuları olan nemlendiriciler var! Sen cildinin nasıl kokmasını istersin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

KIZLAR DİKKAT

Özge_34 11.01.2017

AMAN AMAN TRAŞ BIÇAĞI KULLANMAYIN SONRA ORMANA DÖNERSİNİZ

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu

Yüzünde görmek istemediğin tüylerde sonsuza kadar kurtulmak istemeyen tek bir kız bile tanımıyoruz. Fakat bu o kadar da ucuz bir yöntem sayılmaz.

Devamını oku

Regl sancılarıyla ilgili en popüler 3 Soru

Belalı regl ağrılarıyla ilgili 3 ortak sorunun cevabını burada bulabilirsin.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku