Tüylerimden kurtulayım derken cildini kurutma!

Tüylerimden kurtulayım derken cildini kurutma!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak hem kolay; hem de cildine karşı nazik olmalı. Yumuşacık, ipek gibi cilt için önerilerimize göz at.

 

Tüyleri jiletle almak cildi kurutabilir. Senin cildin de kuruyor mu? Cevap evetse bu yazıyı mutlaka okumalısın. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tüylerini alırken, cildinin en üstteki yüzeyini de ortadan kaldırmış olursun, cildin işte bu yüzden kurur ve kaşınmaya başlar. Ama birkaç kolay alışkanlık ederek, tıraş makinesiyle tüy almanın cildini yumuşatıp ışıl ışıl parlatmasını da sağlayabilirsin.

Önce nemlendir

Tüylerden kurtulmak için banyonun sonunu bekle. Sıcak su ve buhar cildini ve tüylerini yumuşatır, bu da tıraş bıçağının onları daha kolay kesmesini sağlar, üstelik cildin de kayganlaşacağı için işin kolaylaşır. Banyodan sonra nemlendiricili bir tıraş jeli kullan ve sonra tüylerini al. Sonunda cildin henüz sıcakken, cildini nemlendirmekle kalmayıp besleyici bir vücut losyonu uygula.

Cildini besle

Güzellik, cildin derinliklerinde başlar. Hepimiz lezzetli yemekler yemeyi severiz. Ama cilt ancak dengeli beslenmeyle korunabilir. Bu sebeple yeme programında taze sebzeler, meyveler ve lifler mutlaka olmalı... Çünkü bu yiyecekler yalnız seni değil, cildini de besler. Ayrıca, gün içinde yeterince su içtiğinden emin ol. Susuzluk çeken yalnız sen değilsin, cildinin de içtiğin suya ihtiyacı var.

Mevsim koşullarına göre giyin

Kışları cildinin soğuk havayla mümkün olduğu kadar az temas etmesini sağla, bunun için de kış ayları boyunca kışa uygun kıyafetler giymen gerekir. Yazları ise güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmalısın. Güneş ışınları cildini kurutur, sıcaktan terlemek ise cildini tahriş edebilir. Yazları mümkün olduğu kadar doğal kumaşlarla üretilmiş giysileri kullan ki cildin nefes alsın. Sabah egzersizini yaptıktan sonra duşunu al ve vücut losyonu uygula. Eğer yoldaysan, yanında terlediğin zaman değiştirebileceğin kuru giysiler taşı.


Cildi nemlendirmek önemli ve aslında eğlenceli de olabilir. Ayrıca harika kokuları olan nemlendiriciler var! Sen cildinin nasıl kokmasını istersin?

 

Yüzündeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı hakkında daha fazlasını keşfet.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.
  • Yorumları göster

KIZLAR DİKKAT

Özge_34 11.01.2017

AMAN AMAN TRAŞ BIÇAĞI KULLANMAYIN SONRA ORMANA DÖNERSİNİZ

Koltukaltı Tüylerini Tıraş Ederken: 6 Pratik Bilgi

Tertemiz koltukaltları için bu 6 pratik bilgi sana yetecek.

Devamını oku

Bacak Tüylerinden Kurtulmanın 4 Yolu

İstenmeyen tüyleri istediğin gibi yok edebilirsin. İşte denemen için birkaç seçenek.

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın 7 Yolu

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolunu mu arıyorsun? Yoksa ilk kez mi yapacaksın? Bu seçeneklere bir göz at.

Devamını oku

Terleme hakkında bilmeniz gerekenler

Çok terliyorum” diyorsan, yalnız değilsin. Terleme nedir ve aşırı terleme neden olur ve nasıl başa çıkabilirsin öğrenmek istiyorsan, işte sana ipuçları.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku