Bacaklarındaki tüylerden kurtulmak gerçekten gerekli mi?

Bacaklarındaki tüylerden kurtulmak gerçekten gerekli mi?

Bacaklarındaki tüyleri alma vaktinin gelip gelmediğine kendin karar ver. Tüylerden kurtulmak ne kadar gerekli önerilerimize göz at.

 

Annenden en yakın arkadaşlarına kadar herkes sana istenmeyen tüylerden ne zaman kurtulman gerektiğini söyleyip duruyorlar. Ama böyle bir şeye ihtiyacın olup olmadığından emin değilsin. Aslında bu mesele tamamen sana kalmış. İşte sana bu kararı verdikten sonra rehberlik edecek bir yazı.

Tıraş bıçağı su ve sabuna karşı

Sabun gereksiz yağ ve kirleri atarak cildini temizlemeyi sağlar, sonrasında ise cildinin bir miktar kuru ve savunmasız kalmasına neden olur. Tek başına su ise cildini ve tüyleri yumuşatmaz, üstelik çabucak kurur. İşte bu yüzden bacaklarındaki tüyleri tıraş makinesi kullanarak almaya başlayacaksan en iyisinden bir tıraş jeli almalısın.


Tıraş jeli cildinin üzerinde koruyucu bir örtü oluşturur ve üstelik tüyleri yumuşatarak kolayca kesilmelerini sağlar. Ayrıca cildini kayganlaştırır ve bu da jiletin cildinin üzerinde hareket etmesini kolaylaştırır. Bir de bonus var: Sabunun aksine tıraş jeli tıraş bıçağının tıkanmasına neden olmaz.

Tıraş jeli kuru tıraş makinesi kullanımına karşı

Acelen varsa ve hemen çıkmak zorundaysan, jeli boş verip kuru bir şekilde tüy almak isteyebilirsin. Haklısın, böylesi daha hızlı olur, ama dikkatli olmalısın, çünkü sonuç bir hayli çirkin olabilir. Tıraş makinesini hızlı ve kuru kullanmak jilet yanığına neden olur. Cildin yanmaya ve kaşınmaya başlar, üstelik acele edersen cildini kesebilirsin de ve bununla uğraşmak daha uzun vakit alır.


Tüylerini almadan önce cildini nemlendirmek için yeterince vakit ayır. Bunun için sıcak su ve tıraş jeli kullan. Ancak bu şekilde bacaklarının güzelliğinden ve sağlığından emin olabilirsin.


Şimdi dürüst olma vakti. Hepimiz tıraş jeli olmadan da bacaklarımızdaki tüyleri alabileceğimizi en az bir kez düşünmüşüzdür. Böyle bir deneme sonrasında başına gelenleri anlatmak ister misin? Sonra ne yaptın?

 

Tüylerden kurtulmak ve Gillette Venus ürünleri hakkında merak ettiğin her şeye buradan ulaşabilirsin!

 

Yüzlerindeki tüylerden kurtulmak için bu önerilere göz at.

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Gönder’e tıklayarak, Hüküm ve Koşulları ve içeriğin tamamını yazdığımı onaylıyorum.

Güzellikle İlgili Aksiliklerle Başa Çıkmanın Yolları

Eyvah! Sivilcelerden, söz dinlemeyen saçlara kadar aksiliklerle başa çıkma yolları.

Devamını oku

Bu Düğümü Kim Çözer?

Saçların berbat durumda! Birbirine dolanmış saçlarla başa çıkmak için bazı ipuçları.

Devamını oku

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Parlatıcı Etkili

Kıvırcık Saç: 5 Saç Bakımı Önerisi

Doğal saçlarına bakım uygulamak sandığından daha kolay. Bunu ispatlayacağız.

Devamını oku

Sen ve En Yakın Arkadaşın Aşk Üçgeninde! Ne Yapmalı?

Ahhhh! Bir aşk üçgeninin içinde kaldın! Aşağıda bunun üstesinden gelmene yardımcı olacak bazı ilişki tavsiyeleri bulabilirsin.

Devamını oku

Ergenlik Çağının Bilimsel Açıklaması

Ergenlik döneminde yaşadığın tüm değişimlerin arkasındaki bilimsel gerçekler.

Devamını oku