Bacaklarındaki tüyleri almana gerçekten gerek var mı?

Bacaklarındaki tüyleri almana gerçekten gerek var mı?

Bacaklarındaki tüyleri alma vaktinin gelip gelmediğine kendin karar ver.


Annenden en yakın arkadaşlarına kadar herkes sana istenmeyen tüylerden ne zaman kurtulman gerektiğini söyleyip duruyorlar. Ama böyle bir şeye ihtiyacın olup olmadığından emin değilsin. Aslında bu mesele tamamen sana kalmış. İşte sana bu kararı verdikten sonra rehberlik edecek bir yazı.

Tıraş bıçağı su ve sabuna karşı 

Sabun gereksiz yağ ve kirleri atarak cildini temizlemeyi sağlar, sonrasında ise cildinin bir miktar kuru ve savunmasız kalmasına neden olur. Tek başına su ise cildini ve tüyleri yumuşatmaz, üstelik çabucak kurur. İşte bu yüzden bacaklarındaki tüyleri tıraş makinesi kullanarak almaya başlayacaksan en iyisinden bir tıraş jeli almalısın.


Tıraş jeli cildinin üzerinde koruyucu bir örtü oluşturur ve üstelik tüyleri yumuşatarak kolayca kesilmelerini sağlar. Ayrıca cildini kayganlaştırır ve bu da jiletin cildinin üzerinde hareket etmesini kolaylaştırır. Bir de bonus var: Sabunun aksine tıraş jeli tıraş bıçağının tıkanmasına neden olmaz.

Tıraş jeli kuru tıraş makinesi kullanımına karşı 

Acelen varsa ve hemen çıkmak zorundaysan, jeli boş verip kuru bir şekilde tüy almak isteyebilirsin. Haklısın, böylesi daha hızlı olur, ama dikkatli olmalısın, çünkü sonuç bir hayli çirkin olabilir. Tıraş makinesini hızlı ve kuru kullanmak jilet yanığına neden olur. Cildin yanmaya ve kaşınmaya başlar, üstelik acele edersen cildini kesebilirsin de ve bununla uğraşmak daha uzun vakit alır.


Tüylerini almadan önce cildini nemlendirmek için yeterince vakit ayır. Bunun için sıcak su ve tıraş jeli kullan. Ancak bu şekilde bacaklarının güzelliğinden ve sağlığından emin olabilirsin.


Şimdi dürüst olma vakti. Hepimiz tıraş jeli olmadan da bacaklarımızdaki tüyleri alabileceğimizi en az bir kez düşünmüşüzdür. Böyle bir deneme sonrasında başına gelenleri anlatmak ister misin? Sonra ne yaptın?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Pürüzsüz bir cilt için

Gillette Venus

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Ipana Pro-Expert Diş Macunu Doğal Ferahlık

Makyaj yaparken eğlen

Nereden başlamak gerektiğini bilmiyor musun? İşte sana hem havalı hem güzel görünmeni sağlayacak makyaj önerileri.

Devamını oku

Yazlık eğlence listesi

Sıkıntıya son! Aşağıda okuyacağın 25 öneriyi hayata geçirerek yazı olabildiğince eğlenceyle doldurabilirsin. Daha fazlası için sayfalarımızı karıştırmaya devam et!

Devamını oku

Mükemmel bir parti nasıl hazırlanır?

Bir parti düzenle ve arkadaşlarını davet et. Konuklarını o kadar çok eğlendir ki, aylarca yalnızca senin partinden ve senden söz edilsin!

Devamını oku