Yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanımı

Yüzdeki tüyleri alabilmek için profesyonelce davranmak gerekir. Nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?


Hepimizin yüzünde tüy vardır, ama kimileri biraz inatçıdır, cildin yüzeyinde, mesela kaşların arasında ya da üzerinde kendilerini göstermek için ellerinden geleni yaparlar. Bu kibirli istenmeyen tüyler için elbette tıraş aletlerini kullanamazsın. Yüzdeki tüyler için kendine bir adet cımbız alman gerekir.

Dikkatli kullan 

Cımbız kullanmak yüzeydeki tüyü dikkatli bir şekilde köküyle birlikte çekmek demektir. Kaşları alırken ve yüzdeki diğer tüylerden kurtulmaya çalışırken en iyi seçenek cımbızdır. İlk denemelerde biraz canın yanabilir, bir-iki ufak tefek hata yapabilirsin. O yüzden annenden yardım almanda fayda var, onun cımbız sırlarını öğrenmeye ne dersin?

Cımbızın iyi ve kötü tarafları 

Cımbız istenmeyen tüylerden kurtulmanın en tasarruflu yoludur. Üstelik kaşlarını bütünüyle kendi kontrolün altında tutarsın. Bununla birlikte cımbızla tüy almak bir miktar acılıdır ve zaman ister. Haftada bir kez, yarım saatini ayırman gerekebilir.

Önce cildini yumuşat 

Gereksiz acı hissetmemek için cildini yumuşat. Kaşlarının üzerinde bir buz küpü dolaştırabilirsin. Soğuk, acı hissini azaltır. Ayrıca her bir tüyü kendi uzama yönünde çekmelisin. İşin bittikten sonra tüyleri aldığın bölgeyi güzelce temizleyip iyi bir nemlendiriciyle beslemelisin.


Daha önce de söylediğimiz gibi cımbızla tüy almak o kadar da kolay değildir. İlk denemenin sonunda kaşlarının şeklini hiç istemediğin bir yönde değiştirmiş olabilirsin.


İlk cımbız kullanma deneyimini anlatmak ister misin?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

LÜTFEN CEVAPLAYIN

tuana.hyr 30.08.2017

kaşlarımın ortasını alırken kaşımın kenarına doğru fazla aldım yani kaşımın ucunda çok az tüy var ve gerçekten kötü gözüküyo uzamasını bekledim ama eskisi gibi olmadı ve mecburen bidaha aldım yani uzamıyor ve ben bidaha almak zorunda kalıyorum eskisi gibi olmasını istiyorum artık çok sıkıldım bu durumdan ne yapabilirim

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 Iontec Saç Kurutma Makinesi

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku