Yüzdeki tüylerden kurtulmanın 5 yolu

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın 5 yolu

Yüzündeki tüylerden kurtulmalı mı yoksa onlara alışmalı mısın? Önce alternatifleri öğren.


Yüzünün hiç beklenmedik bölgelerinde hiç arzu etmediğin türde koyu renk tüylerin belirmeye başlaması normal: Dudaklarının üstünde, çenende ve hatta belki boynunda çıkabilir bu tüyler. Kimi kızlar bu tüyleri kendi haline bırakır, kimileriyle onlardan hızlıca kurtulmanın bir yolunu bulur. Hangisini tercih edersen et, bu tüylerden nasıl kurtulacağını öğrenmenin sana bir zararı olmaz.

1. Yüzdeki tüyleri sarartma

Krem ya da sıvı olarak bulabileceğin sarartıcı ürünler, yüzünde beliren tüylerin rengini açarak daha az görünür olmalarını sağlayacaktır. Ağartıcılar cildinde yanmaya neden olabilir, dolayısıyla kutunun üzerinde yazan süreden daha uzun uygulamaya kalkışma sakın.

2. Tüy dökücü krem

Tüy dökücü krem de tıpkı ağartıcı gibi cildini yakabilir. Ayrıca kokusu da pek fenadır. Ama merak etme. Yüzünü yıkadıktan sonra kokudan eser kalmaz.

3. Ağda

Ağda, yapış yapış bir yöntem. Yüzündeki tüylerin üzerine biraz sürer, kumaşımsı bir kağıt şeridiyle çeker ve tüylerden kurtulursun.

4. Cımbız

Yüzünde arada bir beliren düz tüyler için cımbız en iyi seçenek. Yalnız dikkatli ol tüylerin içe doğru büyümesine ve köklerin mikrop kaparak sivilce benzeri döküntülere neden olabilir.

5. Uzman eşliğinde kurtuluş

Yüzündeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsan, doktorunla konuş ve ondan elektroliz ve lazer yöntemleri hakkında bilgi al. Bu yöntemler bir hayli pahalıdır, çünkü diğer yöntemlerin aksine uzun vadeli çözümler sunarlar. Diğer yöntemler ise kısa vadelidir ve haftada en az 1-2 kez tekrar edilmeleri gerekir.


Yüzündeki ya da vücudunun diğer bölgelerindeki, örneğin göğüs çevrende hiç kimsede görmediğin kadar çok, şok edici miktarda tüy çıkıyorsa bir cilt doktoruyla konuşman gerekir. Çünkü bu tür durumlar can sıkıcı bazı sağlık sorunlarının işareti olabilir.


Bu yöntemlerden hangilerini denedin daha önce? Hangisini kullanmaya devam ediyorsun? Neden?

Yorum yapmayı unutma * Zorunlu alan
Bu yorumun tümünün tarafımdan yazılmış olduğunu ve topluluk kuralları ve kullanım şartlarını kabul ettiğimi beyan ederim.
  • Yorumları göster

AĞDA

ipek 04.09.2016

YA BEN ŞİMDİLİK SADECE BACAKLARIMI ALDIM VE DİĞERLERİNİ BİLMİYORUM NE YAPMALIYIM?

ağda ve tüy dökücü

elifyelxx 10.08.2016

bende ağdayla diz altımı dudak üstü bölgemi ve koltuk altımı alıyorum eğer ilk alışınızda ağdayla alırsanız gerisi kolaylıkla geliyor bacaklarım alırken dizimiz altını ağdayla üstünede tüy dökücü ile alıyorum annem dizimiz üstünüz altından daha çok acıdığını söyledi eğer siz dayanabileceğinize inanıyor sanız ağdaylada alabilirsiniz

Tüy dökücü

Ayesaryar 05.08.2016

Bacaklarımda koltukaltında bikini bölgesinde ve kollarımda kullanıyorum çok memnunum

Tüy Sarartıcı

Fairy1905 20.05.2016

Ben onu kullanmaya 7. sınıftayken başlamıştım hala da devam ediyorum.Uygulaması kolay ve uzunca bir süre de etkisi geçmiyor deneyin derim kızlar :)

ben

ebru_13 25.04.2016

ben ağdayla koltukaltımı ve bıyıklarımı alıyorum

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 1

Gillette Venus senin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Tüylerden Kurtulmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar – Bölüm 2

Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Devamını oku

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Orkid Yaprak İnce Günlük Ped

Daha beyaz dişler için ipuçları

Diş beyazlatma hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misin? İşte burada aradığını bulabilirsin.

Devamını oku

Yüzüne bak, onu tanı

Yeni tanıştığın o kızla iyi bir arkadaş olup olamayacağını hemen anlamaya ne dersin? Bu konuda yüzümüz, her şeyi ele veriyor . İşte, çok işine yarayacak birkaç ipucu.

Devamını oku

Zorbalık nedir?

Zorbalığın en önemli belirtilerini öğren, böylece etrafında gördüğünde arkadaşlarınla dayanışmaya giderek zorbaları durdurabilirsin. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan bu siteyi dolaşmaya devam et.

Devamını oku